Przemyśl uczci Pamięć Żołnierzy Wyklętych - uroczystości 1 marca
W hołdzie bohaterom niezłomnym: Przemyśl odda cześć Żołnierzom Wyklętym

W zaciszach naszych serc i na stronach historii, niektóre dni mają szczególne znaczenie, wywołując głębokie refleksje i uczucia wdzięczności. Wśród nich 1 marca, kiedy to jako społeczność, zjednoczymy się, by oddać hołd i pamięć Żołnierzom Wyklętym. Prezydent Miasta, Starosta Przemyski oraz Dowódca Garnizonu Przemyśl zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału w uroczystościach, które będą nie tylko okazją do wspólnego uczczenia pamięci, ale także do przypomnienia o wartościach, które te postacie symbolizują.

  1. Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą, która złoży hołd Żołnierzom Wyklętym.
  2. Po zakończeniu nabożeństwa dla uczestników uroczystości zorganizowany zostanie transport autobusowy na cmentarz.
  3. Poczty sztandarowe są proszone o zbiórkę przed kościołem o godzinie 15.40.

W tych wyjątkowych chwilach, kiedy możemy wspólnie oddać hołd bohaterom przeszłości, nasze miasto - Przemyśl, staje się żywą lekcją historii, przypominającą o ofiarności, odwadze i niezłomności. Warto więc przyłączyć się do uroczystości i w ten sposób pokazać naszą pamięć oraz szacunek dla tych, którzy walczyli o wolność naszej ojczyzny.

Dla wielu z nas, uczestnictwo w tych obchodach będzie okazją do refleksji nad osobistą odpowiedzialnością za pamięć historyczną, a także nad sposobami, w jakie możemy przekazywać tę pamięć młodszym pokoleniom. To przypomnienie, że historia naszego kraju to nie tylko daty i wydarzenia, ale przede wszystkim ludzie i ich niezachwiane dążenie do wolności.


Urząd Miejski w Przemyślu