Od 20 października do 15 grudnia br. Policja prowadzi kampanię pod nazwą „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. Jest to akcja, której celem jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Przemyscy policjanci przypominają że w ramach kampanii w dniach 19 listopada  i 3 grudnia na wybranych stacjach kontroli pojazdów funkcjonujących pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów, kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w samochodach. 

Na terenie Przemyśla takie miejsca to:
•    Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Auto-STYL Kisała sp.j., ul. Krakowska 30
•    Stacja Kontroli Pojazdów Auto-STYL Kisała sp.j., ul. W. Pola 34
•    Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów, Al. Solidarności 2
•    Stacja Kontroli Pojazdów WATKEM, Ostrów 300

Ponadto w akcji bierze udział około 1300 stacji diagnostycznych w całej Polsce. Wykaz można znaleźć także na stronach jednostek Policji oraz partnerów kampanii. Dodatkowo aplikacja Yanosik wskaże zainteresowanym najbliższą stację, na której można sprawdzić stan oświetlenia.

Kierowcy musza pamiętać o tym, że jeżeli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego, a okres jesienno-zimowy niestety sprzyja zagrożeniom w ruchu drogowym związanym z ograniczeniem widoczności.

Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła, pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę, bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem, a tym samym mają znaczący wpływ na bezpieczeństwo zarówno kierującego pojazdem, jak i pozostałych uczestników ruchu, w szczególności pieszych. Ponadto nieprawidłowo ustawione światła pojazdu mogą niedostatecznie oświetlać drogę przed pojazdem, mogą również prowadzić do oślepienia innych kierowców lub pieszych.

Przemyscy policjanci zachęcają do wzięcia udziału w akacji i przypominają, że dla bezpieczeństwa jazdy bardzo ważny jest stan wszystkich elementów oświetlenia, czyli żarówek, lamp oraz ustawienie świateł.

Pliki do pobrania

  • Lista stacji kontroli z terenu województwa podkarpackiego biorących udział w akcji
    894.35 KB