Przemyscy policjanci, przeprowadzają dzisiaj na terenie naszego powiatu działania "Bezpieczny Pieszy". Mundurowi będą zwracać szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądają się, czy sami piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego. Policyjna akcja rozpoczęła się o godzinie 6.

W trakcie dzisiejszych działań policjanci zwrócą szczególna uwagę na pieszych uczestników ruchu drogowego popełniających wykroczenia, szczególnie przechodzący przez ulice w miejscach niedozwolonych czy też na czerwonym świetle.

Funkcjonariusze zwrócą także uwagę na kierowców, którzy bagatelizują prawa pieszych. Na pobłażliwość nie mogą liczyć kierujący omijający pojazdy, które zatrzymały się w celu przepuszczenia pieszych, wyprzedzający na przejściu lub bezpośrednio przed nim, jak również kierowcy, którzy nie udzielają pieszym pierwszeństwa na przejściach.

Celem realizowanych cyklicznie działań jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego jakimi są piesi oraz podniesienie ich świadomości w zakresie zagrożeń na drodze. W ramach akcji policjanci będą również obserwować skrzyżowania, przejścia dla pieszych i główne ciągi komunikacyjne na terenie powiatu przemyskiego, czyli wszystkie te miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń z udziałem pieszych.