Tegoroczne obchody Święta Policji w Komendzie Miejskiej Policji w Przemyślu odbyły się 15 lipca br. w budynku komendy. Poprzedziła je msza święta w Kościele Rzymskokatolickim Pw. Miłosierdzia Bożego w Przemyślu. W uroczystościach wziął udział Prezydent Miasta Wojciech Bakun oraz Starosta Przemyski Jan Pączek, a także kapelan ks. Janusz Mączka.

Po rozpoczęciu uroczystości i przywitaniu przybyłych gości, odczytany został list Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Dariusza Matusiaka - zawierający podziękowania, gratulacje i życzenia dla funkcjonariuszy oraz pracowników przemyskiej komendy.

Uroczystości Święta Policji w Komendzie Policji w Przemyślu

Komendant Miejski Policji w Przemyślu kom. Janusz Kiszka osobiście podziękował za służbę policjantom, jak również tym pracownikom komendy, którzy nie noszą policyjnej odznaki, po czym wręczył funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie. Słowa uznania dla policyjnej służby, życzenia i gratulacje, w swoich wystąpieniach skierowali zaproszeni goście. 

Uroczystości Święta Policji w Komendzie Policji w Przemyślu

W przemyskiej komendzie awanse otrzymali: czterech policjantów otrzymało nominacje na wyższy stopień w korpusie oficerskim. Najliczniejszą grupę awansowanych w tym roku  stanowią policjanci korpusu aspirantów i podoficerów, łącznie 72 osoby. W korpusie szeregowych awans otrzymał jeden funkcjonariusz.

- Przyszło nam pracować i służyć w trudnych czasach, okolicznościach które wcześniej nie miały miejsca. Pomimo tych specyficznych warunków służby zachowali Państwo rozsądek i życiowe podejście do przepisów, co skutkowało tym, że mieszkańcy nie czuli presji i nie podchodzili negatywnie do działań policji. To bardzo ważne bo dzięki temu nasza społeczność obdarza wielkim i zasłużonym  szacunkiem Państwa formację. Gratuluję wszystkim awansowanym dzisiaj  i życzę, aby służba przebiegała w bardziej sprzyjających okolicznościach i żeby czerpali z niej Państwo satysfakcję - zwrócił się do przemyskich policjantów Prezydent Wojciech Bakun.

Uroczystości Święta Policji w Komendzie Policji w Przemyślu

Ze względu na stan epidemii obchody Święta Policji odbyły się w mniejszym gronie niż zwykle, z zachowaniem obowiązujących obecnie zasad.

 

 

Uroczystości Święta Policji w Komendzie Policji w Przemyślu

zdjęcia: Witold Wołczyk

źródło informacji:podkarpacka.policja.gov.pl