Mózg w bibliotece - zagadki, ćwiczenia i nowe karty czytelnika

W środę w sercu Przemyśla zrobiło się naukowo i wesoło - w Przemyskiej Bibliotece Publicznej uczestnicy poznawali, jak działa nasz mózg i jak o niego dbać. Spotkanie z cyklu “Biblioterapeutyczne spotkania z książką” odbyło się 27 lutego 2026 r. i przyciągnęło grupę z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Przemyśla.
- Poznawaliśmy, co rządzi naszymi myślami podczas Biblioterapeutyczne spotkania z książką
- Ćwiczyliśmy koncentrację i pamięć - zagadki, książki i proste techniki
- Spotkanie zbliżyło ludzi i otworzyło kolejne drzwi do czytania
Poznawaliśmy, co rządzi naszymi myślami podczas Biblioterapeutyczne spotkania z książką
Zajęcia skupiły się na praktycznych aspektach funkcjonowania mózgu - od roli półkul, przez liczbę neuronów, aż po proste sposoby na zachowanie jasnego umysłu. Prowadząca, Marta Wajda z Przemyskiej Biblioteki Publicznej, przeprowadziła rozmowy i krótkie ćwiczenia, które miały podkręcić uwagę i pamięć uczestników. Atmosfera była żywa, a tematy popularnonaukowe podane w przystępnej formie, więc nawet trudniejsze zagadnienia stawały się zrozumiałe.
Ćwiczyliśmy koncentrację i pamięć - zagadki, książki i proste techniki
Warsztaty obejmowały rozmowy, łamigłówki i krótkie zadania wspierające koncentrację - to właśnie tego typu aktywności pokazały, że trening umysłu może być prosty i przyjemny. Poza ćwiczeniami można było przeglądać książki ze zbiorów biblioteki na temat mózgu i zdrowia umysłu, co wielu uczestnikom pomogło szukać dalszych inspiracji do samodzielnej pracy nad pamięcią. 📚🧠🙂
Spotkanie zbliżyło ludzi i otworzyło kolejne drzwi do czytania
Zajęcia przyniosły nie tylko wiedzę, ale i konkretne efekty - część uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej zapisała się do biblioteki i dołączyła do grona czytelników, co organizatorom sprawiło dużą radość. To dowód, że biblioteka może być miejscem integracji, rozwoju i nowych pasji. Organizatorzy dziękują za wspólny czas i zapraszają na kolejne spotkania z cyklu “Biblioterapeutyczne spotkania z książką” - to propozycja dla każdego, kto chce trenować umysł i poznawać świat w towarzystwie książek.
na podstawie: Przemyska Biblioteka Publiczna.
Ostatnie Artykuły

Ponad 2000 kontroli i dwa przypadki, które zatrzymały Trzeźwy Poranek w Przemyślu

Przemyśl wsłuchał się w słowo - rejonowy OKR pokazał siłę amatorskiej sceny

Hemofilia nie musi dziś oznaczać wyroku, ale wciąż wymaga czujności

Nienadowa znów zagra ludowo - przegląd, który otwiera drogę na wielkie sceny

Dwa literackie głosy w Przemyślu - Bożek i Wiedemann spotkają się w bibliotece

W Birczy padły ostrzeżenia, które mogą zatrzymać internetowych oszustów

Kurs na ładowarki jednonaczyniowe - czego nauczysz się podczas szkolenia?

Przedszkolaki z Jagódki odkryły, jak działa biblioteka na Ofiar Katynia

Głos, oddech i literatura - startują eliminacje do 71. konkursu

Na Lwowskiej rusza przebudowa ważnego odcinka krajowej 28 w Przemyślu

Dobra wypożyczalnia samochodów – czym się wyróżnia na rynku

Dziewczęta z przemyskich szkół zagrały o zwycięstwo w hali POSiR

Książki zabrały przedszkolaki z Przemyśla na wyspę wyobraźni

