Policja zatrzymała ponad 600 kierowców podczas akcji
W ramach działań "Trzeźwy Poranek", przemyscy policjanci skoncentrowali się na eliminacji nietrzeźwych kierowców z dróg. Akcja ta miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym i ochronę życia mieszkańców.
  1. Policjanci skontrolowali 622 kierowców.
  2. Ujawniono 2 przypadki kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu.
  3. Kierująca toyotą miała ponad 0,6 promila alkoholu.
  4. Kierujący motorowerem miał blisko promil alkoholu w organizmie.

Wczoraj rano, funkcjonariusze drogówki z przemyskiej komendy przeprowadzili akcję "Trzeźwy Poranek", kontrolując stan trzeźwości kierowców w określonych punktach kontrolnych. Dzięki przenośnym alkomatom, policjanci byli w stanie szybko i skutecznie sprawdzić stan każdej osoby za kierownicą.

W trakcie akcji, na drogach powiatu przemyskiego skontrolowano 622 kierowców. Niestety, dwóch z nich prowadziło pojazdy pod wpływem alkoholu. Kobieta, która kierowała toyotą, miała w organizmie ponad 0,6 promila alkoholu, co skutkowało natychmiastowym odebraniem jej prawa jazdy. Drugim nietrzeźwym kierowcą był mężczyzna na motorowerze, u którego stwierdzono blisko promil alkoholu.

Policja przypomina, że hasło "Piłeś - nie jedź!" powinno przyświecać każdemu kierowcy. Dlatego, jeśli zauważysz, że ktoś nietrzeźwy zamierza prowadzić pojazd, zareaguj i nie pozwól na to. Kierowcy pod wpływem alkoholu stanowią ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego.

Akcje takie jak "Trzeźwy Poranek" są regularnie organizowane, aby zapobiegać tragicznym wypadkom, do których może dojść w wyniku nieodpowiedzialnego zachowania kierowców. Policja apeluje do mieszkańców, aby zawsze byli odpowiedzialni na drodze i pamiętali, że alkohol i kierowanie pojazdem to śmiertelnie niebezpieczna kombinacja.

Działania mundurowych mają na celu nie tylko karanie nietrzeźwych kierowców, ale przede wszystkim edukowanie społeczeństwa o konsekwencjach prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu. Każdy z nas może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drodze, reagując w odpowiedni sposób i dbając o trzeźwość za kierownicą.


Na podst. Policja Przemyśl