Nowy Komendant Bieszczadzkiego OSG objął stanowisko

Na stanowisku Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej nastąpiła zmiana. Generał brygady SG Tomasz Zybiński przejął obowiązki od generała brygady SG Andrzeja Popko podczas uroczystego apelu, który odbył się w Przemyślu 17 czerwca br.

  1. Generał brygady SG Tomasz Zybiński objął stanowisko komendanta BiOSG.
  2. Poprzednim komendantem był generał brygady SG Andrzej Popko.
  3. Podczas uroczystości wręczono medale i odznaki.
  4. W wydarzeniu uczestniczyli lokalni przedstawiciele władz i służb.

Generał brygady Tomasz Zybiński, nowy komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, wcześniej pełnił funkcję komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG. Ze Strażą Graniczną jest związany od 1995 roku, a swoją karierę zawodową rozpoczął w Bieszczadzkim Oddziale SG. Jego doświadczenie obejmuje pracę w granicznych punktach kontroli m.in. w Korczowej i Medyce, co czyni go doskonale przygotowanym do pełnienia tej odpowiedzialnej funkcji.

Uroczystość związana z przekazaniem obowiązków odbyła się w komendzie BiOSG w Przemyślu i zgromadziła wielu znamienitych gości. Wśród nich byli m.in. Teresa Kubas-Hul, Wojewoda Podkarpacki, Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Bożena Ryczan, Starosta Przemyski oraz Wojciech Bakun, Prezydent Miasta Przemyśla. Na apelu obecny był również gen. dyw. SG Robert Bagan, Komendant Główny Straży Granicznej, a także przedstawiciele podkarpackich służb oraz współpracujących instytucji.

Podczas wydarzenia nie zabrakło momentów wyróżnienia dla zasłużonych funkcjonariuszy. Wręczono medale oraz okolicznościowe odznaki, podkreślając tym samym ich wkład w ochronę granic i bezpieczeństwo regionu. Takie uroczystości są nie tylko okazją do formalnego przekazania obowiązków, ale również momentem refleksji nad dotychczasowymi osiągnięciami oraz wyzwaniami stojącymi przed Strażą Graniczną.

Zmiana na stanowisku komendanta to ważne wydarzenie dla lokalnej społeczności, gdyż wpływa na bezpieczeństwo i porządek w regionie. Mieszkańcy mogą być pewni, że nowy komendant będzie kontynuował tradycje swojego poprzednika i dążył do dalszego wzmacniania struktur oraz skuteczności działań Straży Granicznej.


Według informacji z: Starostwo Powiatowe w Przemyślu