Kilkaset opasek odblaskowych zostało przekazane przez Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Macieja Kamińskiego na ręce I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Przemyślu kom. Waldemara Kolczaka i Naczelnika Wydziału Prewencji nadkom. Marcina Wodzyńskiego. Zostaną one wykorzystane i rozdane przez przemyskich policjantów podczas działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Przemyślu, w ramach współpracy, wspiera wszelkie inicjatywy, które policjanci podejmują na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Po raz kolejny dyrektor WORD w Przemyślu przekazał Komendzie Miejskiej Policji w Przemyślu odblaskowe opaski, które trafią do mieszkańców Przemyśla, dzieki którym będą widoczni na drodze, a to przyczyni się do ich bezpiecznego przemieszczania się. 

Okres zimowy to czas, kiedy szybko zapada zmrok, a warunki atmosferyczne często są niesprzyjające i ograniczające widoczność, tym samym piesi są mało widoczni dla kierujących. Odblaski są elementem, który wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Warto wyposażyć się w takie elementy i nosić je nawet w miejscach, gdzie nie wymagają tego obowiązujące przepisy, wspominając, że w Polsce jest obowiązek noszenia elementów odblaskowych po zmroku, poza terenem zabudowanym.

Policjanci z przemyskiej komendy przypominają, że noszenie odblasków może ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego i zachęcają do ich używania. Pamiętajmy, że pieszego, który używa elementów odblaskowych, kierowcy zauważą już z daleka, nawet przy niekorzystnych warunkach pogodowych, a to pozwala na szybszą reakcję i uniknięcie zdarzenia drogowego.