Korzyści płynące z cięcia laserem – na czym polega cięcie laserowe stali?

Szukasz skutecznych, precyzyjnych i tanich usług wycinania stali? Zdecyduj się na cięcie stali laserem – nowoczesne rozwiązanie, które gwarantuje precyzję, krótki czas realizacji zlecenia oraz optymalne koszty. Sprawdź, jak przebiega cięcie laserem elementów stalowych i przekonaj się, jakie korzyści niosą usługi cięcia laserem.

Cięcie laserem stali – na czym polega?

Cięcie laserem stalowych arkuszy, rur i profili to proces przeprowadzany z wykorzystaniem zaawansowanych maszyn sterowanych numerycznie. Dzięki nim możliwie osiągnięcie wysokiej precyzji oraz powtarzalności detali, nawet w przypadku drobnych elementów. Jak przebiega cięcie laserowe stali?

  • Na początku procesu konieczne jest stworzenie projektu i właściwe zaprogramowanie ścieżki cięcia.
  • Na Powierzchnie obrabianej stali kierowana jest wiązka laserowa, o bardzo wysokiej mocy wskutek czego dochodzi do jej cięcia.

Cięcie laserowe stali – wysoka precyzja

Rosnąca popularność cięcia laserowego w obróbce stali wyniki między innymi z bardzo wysokiej precyzji obróbki przy relatywnie niskiej cenie, znacznie przewyższającej cięcie wypalarkami plazmowymi oraz wycinanie z wykorzystaniem pras. Oprócz wysokiej precyzji laser gwarantuje też doskonałą krawędź powierzchni cięcia, dzięki czemu nie jest konieczna ponowna obróbka elementów.

W efekcie wysokiej precyzji i braku konieczności końcowej obróbki cały proces trwa krócej, a co za tym idzie – generuje niższe koszty.

Cięcie stali laserem – dlaczego jest korzystne?

Oprócz wysokiej precyzji cięcie laserowe gwarantuje także korzyści ekonomiczne. Pod tym względem również wypada korzystniej niż cięcie plazmowe i ręczna obróbka zarówno rur jak i profili stalowych. Dlaczego zatem warto zdecydować się na wycinanie laserowe?

  • Wycinanie laserowe w metalu to 100% powtarzalności, także przy dużych wolumenach.
  • Cięcie laserem to zapewnienie najwyższej jakości i precyzji nawet w przypadku obróbki małych elementów.
  • Jako że cięcie laserowe w stali nie wymaga końcowej obróbki, cały proces zajmuje mniej czasu niż cięcie metalu z wykorzystaniem pilarek.
  • Wycinanie laserowe pozwala wykonywać dowolne kształty w arkuszach blachy, rurach i profilach.
  • Wycinanie laserowe w metalu generuje niższe koszty m.in. ze względu na brak konieczności wymiany eksploatacyjnych elementów, takich jak tarcze do cięcia, głowice.
  • Cięcie laserowe stali jest łatwiejsze i tańsze ze względu prostą konfigurację urządzenia.
  • Usługi cięcia laserem w stali generują mniejsze zanieczyszczenie środowiska, ich ekologiczność jest zatem kolejnym argumentem, który sprawia, że stają się coraz popularniejsze.

Usługi cięcia laserem – kto je świadczy?

Usługi cięcia laserem FIBER świadczy firma DrimSanok, posiadająca swoją halę produkcyjną w Sanoku na Podkarpaciu. Firma oferuje cięcie laserowe blach, profili stalowych i rur. Z usług cięcia laserem mogą korzystać zarówno okoliczni klienci z Podkarpacia, jak również firmy z całej Polski.