CNC Usługi obróbki skrawaniem CNC umożliwiają bardzo precyzyjne tworzenie pojedynczych części oraz całych serii produktów. Wszystkie obrabiane elementy są w pełni zgodne pod względem formy i parametrów z projektem. Nic zatem dziwnego, że cieszą się wielką popularnością wśród firm działających w różnych branżach przemysłu. Dla kogo i kiedy usługi CNC sprawdzą się najlepiej?

Różne rodzaje usług CNC

Metoda obróbki CNC jest w pełni zautomatyzowana dzięki wykorzystaniu komputera zintegrowanego z częścią sterującą obrabiarki. Technologia ta pozwala na integrację z różnymi maszynami służącymi do obrabiania elementu, a tym samym przeprowadzanie różnych działań. Dzięki tej metodzie możliwe jest toczenie, gwintowanie, wiercenie oraz frezowanie CNC. Usługi CNC obejmują ponadto obróbkę mechaniczną i na elektrodrążarce, a także szlifowanie wałków i otworów.

Zalety usług CNC

Usługi frezowania CNC, toczenia, wiercenia i inne pozwalają uzyskać najwyższą precyzję działania, co przekłada się na najlepszą szczegółowość obrabianych detali. Niezależnie od rodzaju procesu obróbki, jest on realizowany bardzo szybko. To sprawia, że usługi CNC są idealne w przypadku produkcji wielkoseryjnej i powtarzalnej. Można je jednak z powodzeniem stosować też do wytworzenia jednostkowych przedmiotów, np. prototypów.

Obróbce CNC można poddać niemal dowolne materiały. Profesjonalne firmy dokonują obróbki stali kwasoodpornej, nierdzewnej, ulepszanej termicznie, nawęglanej, żaroodpornej i innego rodzaju. Metoda ta sprawdza się też w przypadku obróbki aluminium i jego stopów, miedzi, żeliwa, mosiądzu, a nawet tworzyw sztucznych i drewna. Liczne zalety sprawiają więc, że toczenie, wiercenie czy frezowanie CNC jest tak chętnie wybieraną metodą obróbki skrawaniem przez przedsiębiorstwa z różnych branż.

Dla kogo przeznaczone są usługi frezowania CNC, toczenia i obróbki?

Usługi CNC są polecane wszystkim firmom, którym zależy na perfekcyjnie wykonanych elementach. Sprawdzają się świetnie w przypadku przedsiębiorstw, które potrzebują indywidualnie produkowanych częściach wysokiej jakości oraz zainteresowanych zarówno produkcją seryjną, jak i jednostkową, np. prototypów. Dzięki łatwej i szybkiej możliwości wprowadzenia zmian danych w komputerze, możliwe jest wykonanie pojedynczych egzemplarzy różniących się nieznacznie.

Z obróbki elementów metodą CNC chętnie korzystają firmy meblarskie i motoryzacyjne oraz przedsiębiorstwa zajmujące się wytwarzaniem różnego rodzaju konstrukcji. W grupie docelowej znajdą się producenci, którzy potrzebują precyzyjnych elementów do swych urządzeń, konstrukcji i maszyn. Usługi te są polecane architektom, projektantom, jak również innym specjalistom działającym w rozmaitych branżach.

Usługi CNC dają ogromne możliwości, co sprawia, że mogą być wykorzystywane w niemal dowolnych gałęziach przemysłu. Mogą się też przydać prywatnym osobom. Dzięki możliwości obróbki pojedynczych elementów, toczenie czy frezowanie CNC sprawdzi się w przypadku osób zainteresowanych wykonaniem np. brakującej lub zepsutej części do urządzenia domowego.