Podczas minionego weekendu przemyscy policjanci przeprowadzili działania pn. „Trzeźwy weekend”. Mundurowi zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez kierujących, a w szczególności na ich stan trzeźwości. Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali ponad 1000 kierujących. 2 kierowców prowadziło pojazdy, mimo że wcześniej pili alkohol.

W sobotę i niedzielę, przemyscy policjanci prowadzili działania "Trzeźwy weekend". Miały one na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości ponad 1000 kierujących. Wśród kierowców znalazły się dwie osoby, które kierowały swoimi pojazdami, mimo że wcześniej piły alkohol.

Pierwszy nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w sobotę w miejscowości Kosienice w gminie Żurawica. 42-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego kierował oplem i był w stanie po użyciu alkoholu, miał 0,3 promila w organizmie.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w nocy z soboty na niedzielę, w miejscowości Żurawica. 24-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego, kierując samochodem marki Mitsubishi był  nietrzeźwy. Miał 1,52 promila alkoholu w organizmie.

Obaj kierowcy stracili prawa jazdy. O dalszym losie mężczyzn, będzie decydował sąd.

Przestrzegamy przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu i przypominamy o odpowiedzialności karnej. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast obligatoryjnie zasądzona zostaje grzywna w wysokości minimum 5 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata.