Wczoraj miejsce pracy policjantów zwiedzali uczniowie z klasy mundurowej z II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu. Goście dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o służbie w mundurze. Poznali m.in. wyposażenie policjanta służby patrolowej. Funkcjonariusze rozmawiali również z młodzieżą o bezpieczeństwie lokalnej społeczności. Oczywiście, jak zawsze w trakcie podobnych wizyt, nie mogło zabraknąć pamiątkowych zdjęć.

Wczoraj do przemyskich policjantów przybyli uczniowie klasy mundurowej z II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu, aby zapoznać się z pracą policjantów oraz porozmawiać o problemach swoich i bezpieczeństwie lokalnej społeczności.

Funkcjonariusz Wydziału Prewencji kom. Damian Brzyski oraz Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Przemyślu asp. szt. Małgorzata Czechowska opowiadali uczniom o pracy funkcjonariuszy pełniących służbę w pionie prewencyjnym, kryminalnym oraz logistycznym, jakie mają zadania, co robią, aby poprawić bezpieczeństwo mieszkańców, mówili o służbie dyżurnego.

Goście odwiedzili również techników kryminalistycznych, którzy opowiedzieli o tym, jakie ślady ujawniają policyjni technicy na miejscu przestępstwa, oraz jakich przyrządów do tego używają. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz sprzętu znajdującego się na wyposażeniu przemyskich policjantów, w tym umundurowania służącego do zabezpieczania imprez masowych.

Ostatnim punktem spotkania było wspólne zdjęcie przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.