Wczoraj policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 77 w Żurawicy. Kierująca samochodem kia wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle i najechała na prawidłowo jadącego skodą. Policjanci wyjaśniają szczegółowy przebieg wypadku i apelują do uczestników ruchu o zachowanie ostrożności na drodze.

Do zdarzenia drogowego doszło wczoraj, po o godzinie 13 w Żurawicy. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca samochodem marki Kia, 46-letnia mieszkanka powiatu jarosławskiego, jadąc z Przemyśla w kierunku Radymna, nie dostosowała się do sygnalizacji świetlnej i wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Kia uderzyła w bok skody, której kierujący, 68-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego wyjeżdżał z ul. Jana Pawła II.

W wyniku tego zdarzenia poszkodowany został kierowca skody, który z obrażeniami został przewieziony do szpitala.

Badanie trzeźwości wykazało, że zarówno kierująca kią, jak również kierujący skodą byli trzeźwi.  

Na drodze były utrudnienia w ruchu, funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili oględziny i kierowali ruchem.

Policjanci wyjaśniają szczegółowy przebieg wypadku i apelują do uczestników ruchu o zachowanie ostrożności na drodze. Przyczyną wielu zdarzeń drogowych, do których dochodzi na naszych drogach, jest niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego oraz nadmierna prędkość.