Komendę Miejską Policji w Przemyślu odwiedziły wczoraj dzieci ze świetlicy „Przystań”. Mali goście mieli okazję zwiedzić budynek komendy, przyjrzeć się pracy policjantów, jak też osobiście „wypróbować” niektóre elementy służbowego wyposażenia. Funkcjonariuszka przypominała także najmłodszym o bezpieczeństwie podczas wakacji oraz zachęcała do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym „Artystyczny przeWODNIK”.

Wczoraj grupa dzieci, z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci „Przystań”, odwiedziły przemyską komendę. Uczestnicy z zainteresowaniem zwiedzali budynek. Dzieci najpierw odwiedziły stanowisko kierowania, gdzie przez chwilę mogły przyjrzeć się pracy dyżurnych. W pomieszczeniu monitoringu miejskiego mogły zobaczyć, jak oko kamery pokazuje miasto. Mali goście odwiedzili także niebieski pokój. Następnie zaprezentowany został dzieciom radiowóz.

Podczas tego spotkania policjantka rozmawiała z jego uczestnikami o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, poza domem, jak też nad wodą. Zachęcała dzieci do udziału w ogólnopolskim konkursie plastyczno-filmowym „Artystyczny przeWODNIK", którego tematem jest zobrazowanie bezpiecznego sposobu zachowania osób przebywających w wodzie lub nad wodą, promocja zdrowego i aktywnego trybu spędzania czasu wolnego podczas wakacji.

Odwiedziny w komendzie sprawiły dzieciom dużo radości. Na zakończenie, funkcjonariuszka życzyła im bezpiecznych wakacji, a wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali elementy odblaskowe oraz słodką niespodziankę.

Było to już kolejne wakacyjne spotkanie najmłodszych z policjantami w przemyskiej komendzie, zorganizowane w ramach letniej akcji MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.