Porównywarka OC - dlaczego warto z niej korzystać?

Posiadanie ubezpieczenia komunikacyjnego to obowiązek każdego właściciela samochodu. Nie ma tu znaczenia typ pojazdu - auto osobowe, ciężarowe, jak i motocykle obowiązane są Odpowiedzialnością Cywilną. Składki potrafią być jednak całkiem wysokie, dlatego z pomocą przychodzą porównywarki OC. Dlaczego warto z nich korzystać? Podpowiadamy.

Czym jest porównywarka ubezpieczeń OC?

Ubezpieczenie OC jest wymagane prawnie dla praktycznie każdego pojazdu, który jest dopuszczony do ruchu. Istnieją pewne wyjątki, lecz jest to niewielka ilość. Tyczy się to samochodów, które zostały sprowadzone do kraju lub aut zabytkowych, które mogą skorzystać z krótkoterminowych ubezpieczeń. W czasie, kiedy nie są używane nie ma konieczności opłacania składek.

Porównywarka OC pozwala w łatwy i przystępny sposób analizować konkurencyjne oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Po wpisaniu danych dotyczących samochodu oraz jego właścicieli można porównywać oferty poszczególnych firm. Można do tego zaliczyć dodatki do OC, takie jak obecność Assistance czy też ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków, czyli NNW.

Dlaczego warto korzystać z porównywarek OC?

Pierwszym i dosyć oczywistym powodem, dla którego coraz więcej osób korzysta z takiego typu narzędzi jest zaoszczędzenie dużej ilości czasu. Jest to proces niezwykle szybki i pozwala na błyskawiczne rozeznanie się w sytuacji cenowej i nie tylko. Często bowiem towarzystwa ubezpieczeniowe oferują różnego rodzaju dodatki, które mogą wzmocnić ochronę naszego samochodu.

Kolejną zaletą porównywarek jest możliwość natychmiastowego sprawdzenia cen za daną ofertę. Wiele z nich oferuje również specjalne kody zniżkowe, które pozwalają na zaoszczędzenie kilkudziesięciu lub ponad stu złotych na całorocznej składce. Zdarzają się również oferty dla nowych klientów, które podobnie jak kody zniżkowe dają korzystniejszą kwotę do zapłaty.

Nie ulega wątpliwości, że załatwianie formalności poza firmą jest dla coraz większej grupy osób po prostu wygodne. Za pomocą porównywarki OC w zaciszu własnego domu można spokojnie przekalkulować, jaka oferta nam się opłaca, a jakiej definitywnie nie przyjmiemy. Wiąże się z tym kolejny argument, czyli prostota wypełniania formularzy. Zazwyczaj wymagane jest jedynie uzupełnienie odpowiednich pól danymi, które brane są pod uwagę przez ubezpieczycieli przy wyliczaniu składki. Dzięki temu możemy w łatwy sposób porównywać wiele ofert towarzystw ubezpieczeniowych i wybrać odpowiednią dla siebie.