W sobotę 28 maja 2022r. odbył się piknik rodzinny z okazji „Dnia Rodzicielstwa Zastępczego” zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Przemyślu oraz Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci „Dom” – zrzeszające rodziny zastępcze.

W gościnnych progach CKZiU nr 2 przy ul. Dworskiego 99 oraz na pobliskim “Orliku” spotkali się rodzice zastępczy i ich wychowankowie, a także dzieci ze Świetlicy TPD „Przystań”, aby wspólnie świętować przypadające na dzień 30 maja święto rodzin zastępczych.

Spotkanie było formą podziękowania dla wszystkich rodzin zastępczych za trud, jaki na co dzień wkładają w opiekę i wychowanie dzieci, które w ich domu znalazły opiekę i miłość.

Podczas imprezy dorośli mieli okazję do integracji i wymiany doświadczeń, a dzieci wesoło spędziły czas mając zapewnione różnego rodzaju atrakcje m. in.: zabawy na dmuchańcach, udział w rozmaitych konkursach oraz zawodach sportowych. Nie zabrakło atrakcyjnych nagród dla dzieci, które świetnie bawiły się podczas wszystkich rozgrywek.

Uczestnicy pikniku zostali ugoszczeni poczęstunkiem m.in. zestawami przygotowanymi przez KFC, kiełbaską z grilla, pysznym tortem przygotowanym przez Cukiernię Szanter, ciastkami, owocami, sokami i napojami.

Grupy taneczne ze Świetlicy TPD „Przystań” zaprezentowały krótki program artystyczny, który spotkał się z gorącym przyjęciem publiczności. Dzieci zaprezentowały taniec klasyczny – balet, taniec nowoczesny oraz występ cheerleaderek.

Podczas uroczystości wręczono Odznaki „Przyjaciela Dziecka” przyznane przez Oddział Regionalny TPD w Rzeszowie. Wyróżnieniem zostali uhonorowani Pan Bogusław Świeży Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla oraz Pan Adam Frankowski wolontariusz Koła TPD Dom.

 

Organizatorom i wszystkim uczestnikom wydarzenia serdecznie dziękujemy !

received_1541062856331314.jpeg

IMG_0988.jpeg

IMG_0990.jpeg

IMG_0992.jpeg

IMG_0994.jpeg

 

Tekst i zdjęcia - Wydział Spraw Społecznych