Pokaż swoje logo!

Pracownicy są chodzącymi wizytówkami firmy. W dzisiejszych czasach coraz większą wagę przykłada się do ujednolicenia ubioru pracowników i pokazania jak największej ilości informacji firmowych na ich ubraniach. Buduje to markę firmy i pokazuje jej profesjonalizm. Dlatego warto zadbać o ubrania dobrej jakości oznaczone logo dla wszystkich pracowników. 

Jak zamówić ubrania z logo?

Proces zamówienia ubrań z logo jest bardzo prosty. W pierwszej kolejności należy wybrać ubranie, które chcemy ozdobić. Odzież z własnym logo to głównie koszulki, bluzy i polary. Te uniwersalne części garderoby noszą wszyscy. Od pomocników budowlanych, przez pracowników marketów, aż po zespół biurowy w dowolnej branży. W dalszej kolejności trzeba zdecydować, gdzie umieścić logo. Najpopularniejszą lokalizacją jest lewa pierś lub plecy. Logo umieszczone w takim miejscu jest najlepiej widoczne. Te znaki firmowe umieszcza się także na rękawkach lub karczku, ale ponieważ materiał może się tam załamywać, to logo może nie być tak czytelne. Szczególnie jeśli oprócz znaku w logo mamy także napis.

Kolejnym etapem jest przesłanie informacji o wielkości zamówienia wraz z plikiem logo do sprzedawcy. Ten oceni czy nasze materiały są prawidłowe i doradzi jaka technika wykonania będzie w danym projekcie najlepsza. Określi także czas realizacji zamówienia. A jak przygotować materiały do wysyłki?

Technika transferu logo

Logo na naszym ubraniu to nie tylko nadruk. Istnieje wiele technik, które zapewniają odpowiednią trwałość grafiki na materiale. Techniki oferowane przez sprzedawcę to haft, nadruk, sitodruk, termotransfer, druk DTG lub DTF. Każda z nich ma swoje zalety i przy wyborze warto zaufać doświadczeniu wykonawcy. Podczas zamówienia trzeba wziąć pod uwagę, jak intensywnie będzie użytkowane ubranie. Szczególnym sprawdzianem jakości nadruku jest pranie. Dla pracowników budowlanych, którzy piorą koszulki nawet kilka razy w tygodniu, najlepiej zamówić logo haftowane komputerowo. Jeśli ubrania firmowe noszone będą okazjonalnie, można postawić na najbardziej ekonomiczną opcję druku DTG lub transferu DTF.

Warto pamiętać, że wybierając logo haftowane, które cieszy się obecnie dużą popularnością, nie trzeba, choć warto, mieć wektorowe logo. We wszystkich innych metodach transferu, konieczny jest plik wektorowy. Jeśli zamawialiśmy logo u grafika, być może otrzymaliśmy taki plik. Jeśli go nie mamy, należy skorzystać ze specjalnego programu do tworzenia grafiki wektorowej. Jest to szczególnie istotne, jeśli nasze logo jest skomplikowane i wielokolorowe. Rysunek wektorowy pozwala na idealne odwzorowanie.