Czy warto zakupić alkomat, gdy organizujecie imprezę?

Imprezowanie w gronie rodziny czy przyjaciół jest świetną zabawą i potrafi odprężyć. Często podczas takich spotkać pije się alkohol i to nieraz w dużych ilościach. Rzecz jasna czymś oczywistym wydaje się fakt, że wypijając kilka piw czy parę drinków absolutnie nie należy wsiadać "za kółko". Jednak wiele osób zastanawia się czy np. po wypiciu jednego piwa można prowadzić samochód. Tutaj pojawia się jakże uzasadnione pytanie czy warto kupić alkomat i mierzyć stan trzeźwości wychodzących od nas z domu gości czy raczej będzie to źle odbierane?

Alkomat- bo bezpieczeństwo jazdy jest najważniejsze

Chyba nikomu nie trzeba przypominać jak fatalne są statystyki dotyczące wypadków. Większość z nich powodują kierowcy pod wpływem alkoholu. Przerażające jest też to, że wielu z nich tłumaczy się iż nie spodziewała się, że stężenie alkoholu we krwi jest nadal tak wysokie. Dlatego też pijąc jakąkolwiek ilość alkoholu absolutnie nie należy prowadzić samochodu jeżeli nie poddacie się testowi trzeźwości. Pamiętajcie, że możecie czuć się trzeźwi, a wcale tacy nie być. Zatem warto zakupić alkomat niż potem narażać siebie i innych na niebezpieczeństwo. Warto też pamiętać, że nawet mała ilość spożytego alkoholu wpływa na koncentrację i powoduje opóźnioną reakcję, a jak wiadomo każda sekunda się liczy. Wam może się wydawać, że wszystko jest ok, ale wcale tak nie musi być. Często nawet osobom pijanym wydaje się, że są trzeźwe i mogą prowadzić auto, a rzecz jasna wcale tak nie jest. Jeżeli więc zastanawiacie się czy warto zakupić na alkopatrol.pl urządzenie do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu to odpowiedź brzmi: oczywiście, że tak, a nawet nie tyle warto, co trzeba.

Alkomat na imprezie- ma to sens

Tutaj nie powinniście się zastanawiać jak odbierać wasi goście będą fakt, że chcecie zmierzyć ich stan trzeźwości. Każda odpowiedzialna osoba na pewno się zgodzi na taki pomiar i nie będzie miała do was pretensji. Swoją drogą lepiej wykazać się nadgorliwością niż niedopatrzeniem. A to oznacza, że absolutnie nie należy zgadzać się, aby goście bez wykonanego pomiaru prowadzili samochód. Jeżeli macie jakiekolwiek podejrzenia dotyczące ich trzeźwości powinniście nie zastanawiać się dwa razy tylko od razu zabrać kluczyki bądź jeżeli nie piliście żadnej ilości alkoholu odwieść ich do domu. Swoją drogą zawsze można wezwać ubera bądź też taksówkę.