W związku z bardzo licznymi pytaniami i prośbami, przywracamy możliwość potwierdzenia założonego profilu zaufanego w naszym Urzędzie. Zachowując odpowiednie środki ostrożności i bezpieczeństwa możecie to Państwo zrobić w holu budynku głównego UM (Runek 1, kancelaria ogólna, parter). Zachęcamy oczywiście do potwierdzania profilu zaufanego poprzez internetowe konto bankowe lub za pomocą dowodu osobistego z warstwą elektroniczną, co pozwoli nam to zrobić bez wychodzenia z domu.

hall.jpeg

Posiadanie profilu zaufanego pozwala na załatwienie wielu setek usług online na portalach urzędowych jak np. Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej (ePUAP), Platforma Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS), czy Centralna Ewidencja Działalności Gospodarczej (CEIDG). 

exclamation-point-1421016_1920.jpeg

Z tą pierwszą platformą wiąże się druga informacja dla mieszkańców Przemyśla dotycząca załatwiania spraw w Urzędzie Miejskim w Przemyślu. Od dzisiaj do odwołania Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego nie będzie przyjmował wniosków w wersji papierowej o wydanie dowodu osobistego. Będzie to możliwe wyłącznie poprzez wspomnianą platformę ePUAP. W przypadku dodatkowych pytań w sprawie wydania dowodu osobistego prosimy o ich kierowanie pod numerami telefonów 166752078, 166752079.

tekst: Witold Wołczyk