Przemyscy policjanci pracowali wczoraj na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem pieszego. Kierujący osobowym audi, potrącił 44-latka przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych. Mężczyzna z urazem głowy został przetransportowany do szpitala w Przemyślu.

Wczoraj około godz. 17, patrol ruchu drogowego został skierowany na ul. Grunwaldzką w związku ze zdarzeniem drogowym. Policjanci w trakcie wykonywanych czynności ustalili, że kierujący osobowym audi, 24-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego, jadąc w kierunku Nienadowej nie zachował należytej ostrożności w rejonie przejścia dla pieszych, w wyniku czego potrącił prawidłowo przechodzącego przez nie, 44-letniego przemyślanina.

W wyniku uderzenia mężczyzna doznał urazu głowy i został przetransportowany do szpitala w Przemyślu. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący fordem był trzeźwy, natomiast pieszy miał ponad 2 promile. Na miejscu, jeszcze przed przybyciem załogi karetki pogotowia, kierujący udzielił pomocy poszkodowanemu.

Śledczy wraz z technikiem kryminalistyki wykonali oględziny. W toku prowadzonego postępowania zostaną wyjaśnione okoliczności zdarzenia.

Przypominamy kierującym, że znak D-6 „Przejście dla pieszych” jest nie tylko informacją dla kierowcy o tym, że zbliża się do przejścia. Znak ten także zobowiązuje kierowcę do zwolnienia i zachowania szczególnej ostrożności. Szczególnie ostrożność tą należy zachować na przejściach dla pieszych, które są słabo oświetlone lub też, które znajdują się w rejonie skrzyżowania dróg.