Policja w Przemyślu: Akcja
W dzisiejszym porannym patrolu, przemyscy policjanci skoncentrowali się na eliminowaniu nietrzeźwych kierowców z ruchu drogowego. W ramach akcji „Trzeźwy Poranek” przeprowadzili kontrole ponad 500 kierowców w powiecie przemyskim, z czego jeden z nich został zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu.

Eliminowanie nietrzeźwych kierowców z dróg powiatu przemyskiego

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu zorganizowali działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach powiatu. Podczas dzisiejszej akcji „Trzeźwy Poranek” skontrolowali trzeźwość kierowców w różnych punktach kontrolnych rozmieszczonych na terenie całego powiatu.

Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne alkomaty przetestowali łącznie 576 kierowców. Spośród nich tylko jeden mężczyzna okazał się nietrzeźwy. Badanie wykazało, że miał ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie, co jest przestępstwem. Zatrzymany kierowca stracił prawo jazdy i będzie odpowiadał przed sądem.

Znaczenie działań prewencyjnych dla bezpieczeństwa na drogach

Regularne kontrole trzeźwości kierowców są kluczowym elementem w walce z nietrzeźwymi uczestnikami ruchu drogowego. Dzięki takim inicjatywom jak „Trzeźwy Poranek”, policja stara się minimalizować ryzyko wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców. Każdy zatrzymany nietrzeźwy kierowca to potencjalnie uratowane życie - zarówno jego, jak i innych uczestników ruchu.

Policja apeluje do wszystkich mieszkańców, aby byli świadomi zagrożeń związanych z prowadzeniem pojazdów po spożyciu alkoholu. „Piłeś - nie jedź!” to motto, które powinno przyświecać każdemu kierowcy. Jeśli widzisz, że ktoś, kto pił alkohol, zamierza prowadzić pojazd, nie pozwól mu na to. Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

Konsekwencje prawne jazdy pod wpływem alkoholu

Jazda pod wpływem alkoholu jest karalna i wiąże się z poważnymi konsekwencjami prawnymi. Zatrzymany dziś mężczyzna z powiatu przemyskiego, który miał ponad 0,6 promila alkoholu, stracił prawo jazdy i stanie przed sądem. Przypominamy, że w Polsce dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi kierowcy to 0,2 promila.

Odpowiedzialność za jazdę po spożyciu alkoholu nie kończy się na utracie prawa jazdy. Nietrzeźwi kierowcy mogą być także narażeni na grzywny, a w przypadku spowodowania wypadku – na karę pozbawienia wolności. Policja zachęca do odpowiedzialnego zachowania na drogach i przypomina, że każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.


Na podstawie: KMP w Przemyślu