Rusza nabór do konkursu dotacyjnego na wsparcie inicjatyw poradniczych
Ruszyła rekrutacja do konkursu dotacyjnego „Wsparcie Inicjatyw Poradniczych”. Program, którego celem jest wspieranie rozwoju organizacji poradniczych, jest realizowany na terenie całej Polski. Wnioski można składać do 30 czerwca, a każda grupa nieformalna może otrzymać dotację w wysokości do 15 000 zł.
  1. Nabór wniosków trwa do 30 czerwca.
  2. Maksymalna kwota dotacji wynosi 15 000 zł.
  3. Program obejmuje całą Polskę.
  4. Organizowane są szkolenia online dotyczące zasad konkursu.

Konkurs „Wsparcie Inicjatyw Poradniczych” jest częścią Rządowego Programu Wspierania Rozwoju Organizacji Poradniczych na lata 2022-2033. Program ten jest nadzorowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego (NIW-CRSO) i realizowany we współpracy z czterema organizacjami pozarządowymi: Stowarzyszeniem „Wiatraki Mazur”, Fundacją Fundusz Lokalny SMK, Żywiecką Fundacją Rozwoju i Fundacją Nauka dla Środowiska.

Program obejmuje cały kraj, a każdy z operatorów konkursu działa na terenie czterech województw, co ma zapewnić równy dostęp do dotacji dla wszystkich zainteresowanych grup nieformalnych. Warto podkreślić, że nabór wniosków trwa do 30 czerwca, a maksymalna kwota dotacji wynosi 15 000 zł.

W ramach konkursu organizowane są szkolenia online, które mają na celu wyjaśnienie zasad konkursu, omówienie celów programu oraz procedur składania wniosków. To doskonała okazja, aby uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania i lepiej przygotować się do aplikowania o dotację.

Terminy szkoleń online:

Link do rejestracji można znaleźć na stronie organizatora.

Jeżeli jesteś zainteresowany udziałem w konkursie i działasz na terenie województw podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego lub świętokrzyskiego, możesz skontaktować się z Fundacją Fundusz Lokalny SMK. Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz dane kontaktowe znajdziesz na stronie internetowej fundacji.

Informacja o konkursie jest również dostępna na stronie Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.


Źródło: Starostwo Powiatowe w Przemyślu