Mural odsłonięty w Walawie: Nowa atrakcja powiatu przemyskiego
W Walawie odbyły się uroczyste obchody 10. rocznicy nadania imienia Jana Pawła II Szkole Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym. Wydarzenie zgromadziło licznych gości, a punktem kulminacyjnym było odsłonięcie muralu upamiętniającego papieża.
  1. Msza Święta w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  2. Przemarsz do szkoły.
  3. Montaz słowno-muzyczny uczniów.
  4. Wręczenie upominków przez Wicestarostę Przemyskiego.

6 czerwca 2024 roku społeczność szkolna i lokalna zgromadziły się na uroczystych obchodach 10. rocznicy nadania imienia Jana Pawła II Szkole Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym w Walawie. Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, która była momentem refleksji i duchowego przygotowania do dalszych uroczystości.

Po Mszy, uczestnicy przemaszerowali do szkoły, gdzie odbyła się część artystyczna. Uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, którego tematem były wartości głoszone przez Jana Pawła II. Ta część programu była nie tylko okazją do przypomnienia sobie nauk papieża, ale również do integracji społeczności szkolnej wokół wspólnych celów i ideałów.

Obchody były również okazją do wręczenia upominków. Wicestarosta Przemyski, Jan Janusz, przekazał je na ręce Dyrektor Szkoły, Agaty Wydrzyńskiej – Lach. Było to symboliczne podkreślenie wsparcia lokalnych władz dla działań edukacyjnych i wychowawczych prowadzonych przez szkołę.

Punktem kulminacyjnym była ceremonia odsłonięcia muralu upamiętniającego Jana Pawła II. Mural stanowi nie tylko estetyczne wzbogacenie przestrzeni szkolnej, ale również trwałe przypomnienie o wartościach, które głosił papież. Jego obecność ma inspirować zarówno uczniów, jak i całą społeczność lokalną do pielęgnowania tych wartości w codziennym życiu.

Obchody rocznicy nadania imienia Jana Pawła II były wyjątkowym wydarzeniem, które na długo pozostanie w pamięci uczestników. To nie tylko święto szkoły, ale również całej społeczności, która zjednoczyła się wokół wspólnej idei i pamięci o wielkim Polaku.


Według informacji z: Powiat Przemyski