Jak dbać o dłonie?

Piękne dłonie, będące naszą wizytówką, są nieustannie narażone na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, takich jak częste mycie, detergenty do sprzątania i zmywania naczyń, kurz, brud, wiatr, mróz i słońce. Promieniowanie UV przyspiesza proces starzenia skóry. O potrzebie dbania o dłonie często przypominamy sobie dopiero, gdy skóra zaczyna wykazywać objawy, takie jak przebarwienia, przesuszenie czy pękanie. Skóra dłoni jest cienka i wrażliwa, pozbawiona ochronnej warstwy hydrolipidowej, ponieważ praktycznie nie posiada gruczołów łojowych. Z tego powodu systematyczna pielęgnacja jest niezwykle ważna dla regeneracji zniszczonych dłoni.

Czym myć ręce?

Aby mieć zadbane dłonie, należy unikać mycia ich w zimnej lub gorącej wodzie. Mycie rąk powinno odbywać się pod letnim strumieniem wody. Częste mycie dłoni warto przeprowadzać przy użyciu bezzapachowego, delikatnego mydła w płynie lub w kostce. Kosmetyki zawierające glicerynę są szczególnie polecane. Idealnie, po każdym myciu rąk, osuszone dłonie powinno się nawilżać kremem do rąk, aby zapobiec przesuszeniu skóry.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja dłoni?

Dobry krem nawilżający to najlepszy przyjaciel Twoich dłoni. W pielęgnacji rąk ważne jest codzienne nawilżanie i ochrona przed podrażnieniami. Należy nanosić na skórę kilka razy dziennie krem o działaniu nawilżająco-ochronnym. Idealny krem do rąk powinien zawierać naturalne oleje i masła o działaniu kojąco-regeneracyjnym oraz witaminy A, C i E, które spowalniają procesy starzenia i działają rozjaśniająco. Krem musi wchłaniać się szybko, nie pozostawiając tłustego filmu, a jedynie przyjemny zapach. Unikaj kremów zawierających parabeny, silikony, sztuczne barwniki i substancje zapachowe.

Masaż dłoni, podobnie jak innych części ciała, pobudza krążenie krwi, działa ujędrniająco i wspomaga wchłanianie składników aktywnych zawartych w kremach do rąk. Na rynku dostępne są różne olejki i balsamy dedykowane masażowi dłoni. Produkty do masażu z serii "Miłość" dostępne w naszej mydlarni, rozpieszczają i pobudzają zmysły. Olejek, świeca i balsam zawierają naturalne afrodyzjaki, które w kontakcie z ciepłem skóry przeistaczają się w aksamitny olejek o zapachu owoców i orientu. Masaż z ich użyciem pomaga się odprężyć, zrelaksować, rozluźnić napięcie i stanowi rytuał szczególnej troski względem własnego ciała.

Peeling dłoni

Do pielęgnacji dłoni świetnie sprawdza się peeling drobnoziarnisty na bazie cukru. Peeling cukrowy wspiera złuszczanie martwego naskórka i zmiękcza skórę między kciukiem a palcem wskazującym, która często bywa sucha i zabarwiona na biało, pozostawiając skórę dłoni idealnie odżywioną i nawilżoną. Po wykonaniu peelingu warto nałożyć krem do rąk lub maskę, którą można znaleźć na https://sunew.pl/kategoria-produktu/dlonie/ i stosować 2-3 razy w tygodniu. Masło shea sprawdzi się w tej roli znakomicie, działając ochronnie i regenerująco, dzięki czemu skóra rąk staje się miękka i doskonale wygładzona.