Wręczenie nagród w konkursach ortograficznym i matematycznym
W Starostwie Powiatowym w Przemyślu odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla laureatów konkursów „MISTRZ ORTOGRAFII” i „MISTRZ MATEMATYKI”. Konkursy te mają na celu promowanie wiedzy i umiejętności uczniów szkół podstawowych z powiatu przemyskiego.
  1. W konkursie ortograficznym i matematycznym wzięło udział łącznie ponad 400 uczniów.
  2. Finałowe zmagania wyłoniły najlepszych uczniów w obu dziedzinach.
  3. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 21 maja 2024 r. w Starostwie Powiatowym.
  4. Główne nagrody ufundowała Bożena Ryczan, Starosta Przemyski.

XIX Spotkanie Ortograficzne oraz VII Spotkanie Matematyczne zgromadziły uczniów z różnych szkół podstawowych powiatu przemyskiego i miasta Przemyśla. W pierwszym etapie konkursów ortograficznego i matematycznego uczestniczyło odpowiednio 241 i 163 uczniów. Do finału zakwalifikowano 25 uczniów w konkursie ortograficznym i 27 w matematycznym.

W konkursie ortograficznym na najwyższym podium stanął Szymon Rzepa z SP Walawa, którego nauczycielem jest Pani Alicja Jakubczak. Drugie miejsce zajął Piotr Popielec z SP Medyka, przygotowany przez Elżbietę Malec. Trzecie miejsce przypadło ex aequo Maciejowi Prachowskiemu z SP nr 16 w Przemyślu (uczeń Pani Anety Hadam) oraz Kornelowi Buczkowi z SP Maćkowice (uczeń Pani Elżbiety Jaszczyszyn). Wyróżnienia zdobyli Amelia Drąg z SP w Nizinach (nauczyciel Pani Beata Kanas) i Szymon Kruk z SP nr 16 w Przemyślu (nauczyciele Pani Bogusława Kaczmarska i Pani Izabela Gawczyńska-Bacza).

W konkursie matematycznym tytuł Mistrza Matematyki zdobył Daniel Dębowski z SP Ujkowice, uczony przez Panią Beatę Biały. Drugie miejsce ex aequo zajęli Jakub Dusik z SP nr 16 w Przemyślu (uczeń Pani Anety Hadam) oraz Szymon Rzepa z SP Walawa (uczeń Pani Alicji Jakubczak). Trzecie miejsce zdobył Maciej Prachowski z SP nr 16 w Przemyślu, również uczony przez Panią Anetę Hadam. Wyróżnienia otrzymali Maja Choma z SP nr 6 w Przemyślu (nauczyciel Pani Marzena Przybycień) oraz Kornelia Stachowska z SP w Nehrybce (nauczyciel Pani Ada Dorociak).

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 21 maja 2024 roku w Starostwie Powiatowym w Przemyślu. W ceremonii uczestniczyli Bożena Ryczan, Starosta Przemyski, Dariusz Warchoł, Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Krasiczyn, Marek Kuźmiek, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krasiczynie oraz Grzegorz Szopa, Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 16 w Przemyślu. Wręczali oni dyplomy i nagrody dla laureatów obu konkursów.

Bożena Ryczan, Starosta Przemyski, podziękowała nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursów oraz organizatorom – Pani Marcie Kostce za organizację konkursu ortograficznego, a Paniom Agnieszce Ziębie i Anecie Hadam za organizację konkursu matematycznego. Dzięki ich zaangażowaniu możliwe było przeprowadzenie tych prestiżowych zmagań, które promują wiedzę i umiejętności uczniów w naszym powiecie.

Sponsorami głównych nagród za miejsca I i II była Bożena Ryczan, natomiast nagrody za miejsce III i wyróżnienia ufundowało Nadleśnictwo Krasiczyn. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia.


Wg inf z: Powiat