Policjanci przemyskiej komendy zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu brzeskiego, podejrzanego o kradzież pieniędzy, telefonu i złotej obrączki z pokoju jednego z przemyskich hoteli. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

W połowie marca, dyżurny przemyskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży pieniędzy, telefonu i złotej obrączki na szkodę małżeństwa mieszkającego na terenie Rzeszowa. Jak wynikało z zawiadomienia, do kradzieży doszło w nocy, podczas pobytu pokrzywdzonych w jednym z przemyskich hoteli. Zgłaszający podali, że sprawcami mogą być znajomi, którzy razem z nimi przebywali na terenie hotelu i wykorzystując nieuwagę małżonków, zabrali należące do nich przedmioty i pieniądze o łącznej  wartości ponad 8600 zł.

Podjęte przez policjantów czynności potwierdziły, że sprawcą kradzieży jest 24-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego. Mężczyzna usłyszał zarzut, do którego się przyznał. Prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju. 

Przestępstwo kradzieży zuchwałej zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.