Wczoraj na stadionie w Przemyślu odbył się mecz pomiędzy drużynami Czuwaj Przemyśl - Polonia Druga Przemyśl. Podczas spotkania doszło do incydentu, jednak policyjne siły szybko udaremniły chuligańskie zachowanie kibiców. Funkcjonariusze wylegitymowali ponad 150 osób. Dwie osoby zostały zatrzymane.

Spotkanie to zgromadziło kilkuset kibiców obu drużyn. W pewnym momencie grupa pseudokibiców, poza terenem stadionu, podpaliła flagę tzw. sektorówkę. Gdy policjanci ruszyli chcąc wylegitymować znajdujące się tam osoby, grupa mężczyzn zaczęła rzucać w kierunku funkcjonariuszy różnymi przedmiotami. Incydent trwał bardzo krótko, do zaatakowanych policjantów natychmiast dołączyły siły wsparcia, które przy użyciu środków przymusu bezpośredniego, udaremniły chuligańskie zachowanie. Działania policjnatów przywróciły porządek i doprawadziły do tego, że kibice wrócili na trybuny stadionu.

Bezpośrednio po meczu dwóch policjantów wymagało pomocy medycznej, ponieważ odnieśli lekkie obrażenia. Trzech innych funkcjonariuszy zgłosiło fakt doznania niegroźnych obrażeń już po zakończeniu czynności.

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Jeden z nich jest podejrzewany o naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz zmuszanie ich  przemocą do odstąpienia od czynności służbowych. Drugi był poszukiwany do odbycia kary.
 
Policjanci wylegitymowali ponad 150 osób. Nałożyli 31 mandatów karnych, a do sądu w najbliższym czasie zostanie skierowanych 11 wniosków o ukaranie.  

Obecnie trwają intensywne czynności w tej sprawie, m.in. analizowane są nagrania z kamer wideo i monitoringu, w celu identyfikacji osób, które dopuściły się zakłócenia porządku publicznego.