16 września br. odbyło się spotkanie w sprawie przekazania kolejnej partii sprzętu medycznego na potrzeby szpitala miejskiego w Mościskach, naszym mieście partnerskim. Sprzęt pozyskany został z kliniki dr n. med. Grzegorza Raby, a umowę darowizny ze strony samorządu miasta podpisał Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun, ze strony ukraińskiego partnera - Mirosława Pelc Mer Miasta Mościska. 

Sprzęt przekazany do ukraińskiego szpitala jest pomocą, która znacznie poprawi wyposażenie mościckiego szpitala. Jest to m.in. uniwersalny stół operacyjny, przystawka ginekologiczna (stół ortopedyczny) oraz aparat do znieczulenia ogólnego. Sprzęt jest wyceniony na ponad 100 tys. zł, a pieniądze na jego zakup pochodzą ze zbiórki prowadzonej przez nasz Urząd Miejski "Pomoc dla Ukrainy", a także zbiórki prowadzonej przez Prezydenta Wojciecha Bakuna. 

Podpisanie umowy darowizny

W spotkaniu brali też udział Pavlo Osypov Naczelnik Wydziału Ekonomii i Polityki Inwestycyjnej Rady Miasta Mościska, a także Sekretarz Miasta Przemyśla Dariusz Łapa.

Spotkanie w sali operacyjnej, gdzie znajdował się sprzęt

Do szpitala w Mościskach trafiły już wcześniej m.in. kardiomonitory przekazane przez Alior Bank.

Spotkanie w sali operacyjnej, gdzie znajdował się sprzęt

zdjęcia: Witold Wołczyk