11 sierpnia br. rozpocznie się Wielki Odpust Wniebowzięcia NMP w Kalwarii Pacławskiej. Jak co roku liczny udział wezmą w nim pielgrzymi z całej Polski. Nad bezpieczeństwem wiernych będą czuwać policjanci.

Kalwaria Pacławska w gminie Fredropol, wzorem lat ubiegłych, stała się celem pielgrzymów chcących wziąć udział w Wielkim Odpuście Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W związku z uczestnictwem wielu osób, zwiększy się natężenie ruchu pojazdów zarówno osobowych, jak i autokarów na trasach dojazdowych do Kalwarii. Część uczestników przybędzie do Sanktuarium pieszo. Przewidywane trasy przejścia pielgrzymek to:
- Przemyśl – Fredropol - Aksmanice – Huwniki - Kalwaria oraz Bircza – Posada Rybotycka - Rybotycze - Huwniki - Kalwaria

Tradycyjnie, od wielu lat na sierpniowy odpust do Kalwarii Pacławskiej zmierzają pielgrzymi z różnych stron Polski i z zagranicy. Większość grup pielgrzymkowych dotrze do Kalwarii w piątek po południu. Będą to piesi pielgrzymi z całej archidiecezji .Wiele osób przyjedzie także samochodami, niektórzy tylko na kilka godzin.

Nad bezpieczeństwem uczestników całodobowo czuwać będą funkcjonariusze przemyskiej komendy wspomagani przez policjantów Oddziału Prewencji Policji z Rzeszowa.

Uroczystości potrwają do poniedziałku 15 sierpnia br.