W czwartek, 30 czerwca br. Prezydent Wojciech Bakun w towarzystwie dyrektor SOSW nr 1 Pani Doroty Wiech-Iwaneczko, pracowników ośrodka a także trenerów UKS Gladiator Przemyśl, spotkał się z Kathleen Shriver – wiceprzewodniczącą komitetu założycielskiego ruchu Special Olympics.

Rodzina Kathleen od samego początku jest mocno związana z ruchem Special Olympics, jej babcia Eunice Shriver - prywatnie siostra prezydenta Johna F. Kennedy’ego – była założycielką tego ruchu. Obecnie Special Olympics wspierają ponad 5 milionów sportowców z niepełnosprawnością intelektualną, milion trenerów i wolontariuszy, organizują ponad 100 000 zawodów rocznie i rywalizują w 32 sportach olimpijskich poprzez programy w ponad 170 krajach.

DSC_1474.jpeg

Trenerzy przedstawili dotychczasową współpracę z Władzami Miasta w zakresie wsparcia działań organizowanych przez UKS Gladiator. Przedstawiony został również temat, powstającego w najbliższym czasie, pierwszego w Polsce krytego boczodromu, przystosowanego dla zawodników z niepełnosprawnością intelektualną, który spełniać będzie wymogi Olimpiad Specjalnych.

DSC_1477.jpeg

Zdaniem Kathleen, Prezydent Bakun jest jednym z nielicznych polityków jakich zna, którzy tak mocno angażują się w sport osób niepełnosprawnych intelektualnie i to nie tylko słowem ale i czynem.