Implanty w 1 dzień – jak wygląda cała procedura?

Dla wielu z nas widmo skomplikowanych zabiegów stomatologicznych, wśród których bez wątpienia można włączyć także wszczepianie implantów, wiąże się z wielotygodniowym procesem, składającym się z wielu wizyt oraz pomiarów. Wcale tak jednak nie musi być. Rozwój medycyny jest bowiem naprawdę szybki i aktualnie, choć niektórym może być trudno w to uwierzyć, cały proces zakładania implantów może trwać tylko jeden dzień! Jak to jest możliwe?

Implanty w 1 dzień – jak wygląda cały proces?

Oczywiście wszystko rozpoczyna się od wizyty kontrolnej, podczas której wykonywane są wszystkie potrzebne pomiary oraz tworzony jest plan działania. Podczas takiej wizyty wykonywane są kompleksowe pomiary nie tylko samych zębów, ale także twarzoczaszki, mimiki, uśmiechu i szerokości jamy ustnej. Dzięki tak szczegółowym wymiarom możliwe jest stworzenie implantu idealnie pasującego do pacjenta.

Po wizycie kontrolnej trzeba odczekać kilkanaście dni – wtedy też tworzony jest sam implant zgodny z wymiarami pobranymi podczas wizyty kontrolnej. Za drugim razem cały proces dzieje się jednak naprawdę szybko – przy znieczuleniu miejscowym w miejsce ubytku wszczepiany jest implant, a w nim osadza się nowe zęby. Cały proces trwa zaledwie jeden dzień i choć samo gojenie się ran po zabiegu trochę potrwa, już wtedy możemy cieszyć się nowymi zębami. Po więcej informacji dotyczące tego typu procesu koniecznie zajrzyjcie na stronę https://www.luxdentica.pl/implanty-w-1-dzien.

Jeżeli zaś chcecie znaleźć więcej informacji o stomatologii, zdrowiu, medycynie i innych ważnych dziedzinach życia, warto odwiedzić takie strony, jak sp1.ostroleka.pl czy cadenza.pl.