Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Przemyśl

Przedszkole sportowe, czyli jak obudzić w dziecku miłość do sportu

Wybór przedszkola nigdy nie jest przypadkowy. Niektórzy rodzice zwracają uwagę na to, aby placówka znajdowała się jak najbliższej ich miejsca zamieszkania lub zatrudnienia, inni zaś chcą, aby oferowała wiele, ciekawych zajęć dla ich pociech. Alternatywą dla tradycyjnego przedszkola okazuje się być przedszkole sportowe. Pomaga obudzić w dziecku miłość do sportu, a także wyrobić właściwe nawyki już od najmłodszych lat.

Czym charakteryzuje się przedszkole sportowe?

Przedszkole sportowe to placówka, która musi zostać wpisana do gminnego rejestru. Musi więc tym samym spełniać wymagania, jakie stawiane są tego rodzaju instytucjom. Oznacza to, że przedszkole sportowe dysponuje odpowiednią infrastrukturą, a także jest w pełni bezpieczne dla maluchów. Czym dokładnie się charakteryzuje? Starsze dzieci, co oczywiste, realizują w placówce podstawę programową. Młodsze zaś mają możliwość wykonywania różnorodnych zajęć, które rozwijają ich kreatywność, a także wspomagają rozwój społeczny. Niemniej jednak w międzyczasie maluchy uczestniczą w różnego rodzaju zajęciach sportowych. Niektóre placówki przeznaczone są na przykład dla dzieci, które wiążą swoją przyszłość z piłką nożną. Niemniej jednak większość z nich oferuje zajęcia z różnych dyscyplin sportowych. Organizowane są one w formie zabawy, co jest bardzo przystępne także dla najmłodszych podopiecznych. Dzieci uprawiają sporty zarówno wewnątrz przedszkola, jak i na podwórku, szczególnie w sezonie letnim. Nauczyciele nie wymuszają na dzieciach uczestnictwa w konkretnych zajęciach, jednak zachęcają je do poznawania zasad kolejnych dyscyplin sportowych.

Dlaczego warto wysłać dziecko do przedszkola sportowego?

Przedszkole sportowe Warszawa przyjmuje dzieci, które do tej pory nie miały żadnego kontaktu ze sportem. Zalet wysłania dziecka do przedszkola sportowego jest naprawdę wiele. Przede wszystkim rodzice wiedzą, że ich dzieci mają zagwarantowaną aktywność fizyczną każdego dnia. W tradycyjnym przedszkolu maluchy uczęszczają zwykle tylko na gimnastykę korekcyjną, która odbywa się raz w tygodniu. Tymczasem wszyscy doskonale wiedzą, jak ważna jest codzienna dawka ruchu. Aktywność fizyczna zapobiega otyłości, a także wielu chorobom, w tym układu krążenia. Choć schorzenia te nie dotyczą zwykle małych dzieci, jednak nawyk uprawia sportów na co dzień należy wyrobić sobie już w dzieciństwie. Co istotne, aktywność fizyczna powinna być dla maluchów zabawą, a to właśnie gwarantuje im przedszkole sportowe. Nauczyciele skupiają się także na rozwoju innych, niezbędnych och podopiecznym cech. Dzieci mają możliwość zapoznania się z wieloma dyscyplinami sportowymi, a także wyborem tej, w której ewentualnie chcą się dalej realizować. Oczywistym jest, że większość dzieci, które uczęszczają do przedszkola sportowego, nie będzie wiązała swojej przyszłości ze sportem. Niemniej jednak pewna część z pewnością będzie chciała rozwijać się dalej w wybranej dziedzinie, przynajmniej pod kątem rekreacji i rozrywki, co przyniesie wiele korzyści zdrowotnych.