Policjant z Przemyśla wspólnie z mieszkańcem naszego powiatu, udaremnili dalszą jazdę pijanemu kierowcy chryslera. Funkcjonariusz zabrał mężczyźnie kluczyki, a kierujący bmw powiadomił policję. Okazało się, że 43-latek miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Około godz. 17.30 policjant, który na codzień pełni służbę w wydziale prewencji przemyskiej komendy, jechał swoim samochodem ul. Ofiar Katynia w kierunku Medyki. W tym samym kierunku jechał również kierujący osobowym bmw. Obaj zwrócili uwagę na osobowego chryslera, który znajdował się na wysepce, poza rondem Kresowian. Obok auta stał mężczyzna, który po chwili wsiadł do pojazdu i odjechał w kierunku ul. Lwowskiej.

Kierujący chryslerem poruszał się „wężykiem”, całą szerokością jezdni, co wskazywało, że siedzący za kierownicą mężczyzna, jest po alkoholu. Kierujący bmw zadzwonił na numer alarmowy 112 informując, że jedzie za pojazdem marki Chrysler, ponieważ ma podejrzenie, że kierujący jest nietrzeźwy. Na ul. Ofiar Katynia chrysler zatrzymał się przy jednej z posesji, wówczas zareagowali podróżujący bmw oraz policjant jadący za nimi. Funkcjonariusz obezwładnił kierowcę i odebrał mu kluczyki.

Przybyli na miejsce mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 43-letniego przemyślanina. Miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

mf