Wynajem długoterminowy samochodu – FAQ

Dzięki temu, że wynajem długoterminowy samochodu cieszy się coraz większą popularnością, na rynku funkcjonuje coraz więcej wypożyczalni, oferujących usługi wysokiej jakości. Jeżeli jesteś zainteresowany skorzystaniem z samochodu na abonament, z całą pewnością w Twojej głowie kłębi się wiele pytań. Oto miejsce, w którym znajdziesz odpowiedzi na te najważniejsze – mamy nadzieję, że pomoże Ci to w podjęciu ostatecznej decyzji.

Wynajem długoterminowy samochodu – najważniejsze pytania i odpowiedzi

Jakie samochody mogę wynająć?

Zarówno nowe, jak i używane – w zależności od tego, jaką wypożyczalnię wybierzesz. Jeżeli zależy Ci na jakości, jaką będzie miał samochód wynajem długoterminowy pojazdów fabrycznie nowych będzie zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem – dzięki temu zyskasz pojazd w pełni sprawny technicznie, który nie zawiedzie Cię w podróży. W zależności od tego, jaką wypożyczalnię wybierzesz, będziesz mógł skorzystać też z wielu różnych marek aut – od BMW i Audi, po Lexusa i Mercedesa. Oczywiście najem długoterminowy różni się cenami, więc wybierz taki samochód, który spełni Twoje potrzeby i będzie dopasowany do Twoich możliwości finansowych.

Jak długo trwa okres wynajmu?

Długoterminowy wynajem aut to zwykle okres 12 miesięcy, w trakcie których możesz dowolnie korzystać z wybranego pojazdu. Oczywiście po upływie tego okresu, możesz przedłużyć wynajem samochodu, a niektóre wypożyczalnie dają możliwość ustalenia indywidualnego czasu wynajmu.

Czy muszę wykupić samochód po zakończeni umowy?

Nie!

Najem długoterminowy samochodu to nie leasing operacyjny i nie masz obowiązku wykupywania auta po zakończeniu umowy. To od Ciebie zależy, jaką decyzję podejmiesz – możesz zakończyć współpracę, kontynuować wynajem danego pojazdu albo zdecydować się na zupełnie nowy.

Czy muszę dokonać przedpłaty?

Wszystko zależy od wypożyczalni – bardzo dobrym rozwiązaniem jest wybór takiej, która daje w tej kwestii dowolność. Będziesz mógł więc uiścić przedpłatę i tym samym płacić mniejsze kwoty za najem długoterminowy albo zrezygnować z przedpłaty, co jest bardzo korzystną opcją dla wielu wynajmujących.

Z jakich pakietów usług mogę skorzystać?

Tutaj również wszystko zależy od polityki konkretnej wypożyczalni. Zwykle do dyspozycji klienta są 3 pakiety:

  • pierwszy, najtańszy, obejmuje gwarancję fabryczną przez cały okres trwania umowy oraz określony limit kilometrów,
  • drugi, średni, obejmuje pełen pakiet ubezpieczeń (OC, AC i assistance), a także samochód zastępczy,
  • trzeci, najdroższy, który oprócz wszystkich wyżej wymienionych korzyści, obejmuje również bezpłatne usługi serwisowe, a nawet darmową wymianę opon.

To, który wybierzesz, jest zależne wyłącznie od Twoich potrzeb oraz możliwości finansowych.

Jaki jest limit kilometrów?

Długoterminowy wynajem aut to rozwiązanie dla osób, które chcą bez jakichkolwiek ograniczeń korzystać z samochodu, dlatego też większość wypożyczalni stawia na wysoki limit kilometrów – rozglądaj się za takimi firmami, które oferują ponad 30 tysięcy kilometrów limitu.

Czy mogę wyjechać za granicę?

Jeżeli korzystasz z usług profesjonalnej wypożyczalni, która dba o potrzeby swoich klientów – jak najbardziej jest to możliwe. Wystarczy poinformować o takiej potrzebie wypożyczalnię i otrzymać zgodę.

Czy muszę posiadać firmę?

Nie, bo chociaż najem cieszy się przede wszystkim zainteresowaniem klientów biznesowych, to coraz bardziej popularny staje się też wynajem długoterminowy dla osób fizycznych – dzięki niemu spełnisz swoje marzenia o podróżowaniu wysokiej klasy samochodem w bardzo przystępnej cenie.