KMP w Przemyślu podsumowuje akcję Trzeźwy Poranek - 1348 kontrolowanych kierowców, dwóch nietrzeźwych

W miniony poranek na drogach naszego regionu miała miejsce akcja Trzeźwy Poranek”, mająca na celu wyeliminowanie nietrzeźwych kierowców i zapewnienie większego bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom dróg. Policjanci skontrolowali ponad 1300 kierowców, a wyniki ich działań są alarmujące.
- Bezpieczeństwo na drogach priorytet dla policji
- Wyniki akcji dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymanych
- Wspólna odpowiedzialność za bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo na drogach priorytet dla policji
Wczesnym rankiem funkcjonariusze z miejscowej komendy policji rozpoczęli intensywne kontrole drogowe w ramach akcji Trzeźwy Poranek”. Celem tych działań była nie tylko identyfikacja kierowców prowadzących po alkoholu, ale również podniesienie świadomości społecznej na temat zagrożeń związanych z jazdą pod wpływem. Policjanci, korzystając z przenośnych alkomatów, skontrolowali 1348 kierowców, co świadczy o zaangażowaniu służb w walkę z nietrzeźwością na drogach.
Wyniki akcji dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymanych
Podczas akcji ujawniono dwóch mężczyzn, którzy zdecydowali się prowadzić pojazdy mimo wcześniejszego spożycia alkoholu. Obaj zostali poddani dalszym czynnościom prawnym i stracili prawo jazdy, co stanowi poważną konsekwencję ich nieodpowiedzialnego zachowania. Policja apeluje o rozwagę i odpowiedzialność wśród kierowców, podkreślając, że każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo na drogach. Jak mówi popularne hasło: Piłeś nie jedź!”.
Wspólna odpowiedzialność za bezpieczeństwo
Akcje takie jak Trzeźwy Poranek” są niezbędne, aby zminimalizować liczbę wypadków drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców. Policja zachęca wszystkich obywateli do aktywnego reagowania w sytuacjach, gdy zauważą, że ktoś zamierza prowadzić pojazd po spożyciu alkoholu. Uniemożliwienie jazdy nietrzeźwym kierowcom to nie tylko odpowiedzialność społeczna, ale również sposób na ochronę siebie i innych uczestników ruchu.
Na podst. KMP w Przemyślu
Ostatnie Artykuły

Przemyśl sprawdzi podział na osiedla. Ruszają konsultacje z mieszkańcami

Przemyska Biblioteka znów na podium czytelniczych działań

Ortografia wraca do gry - Przemyśl szykuje drugie dyktando

Na Placu Niepodległości rusza trzydniowe święto wina i sera

Przemyśl szykuje majówkę z flagą, mszą i spacerem po zabytkach

Policja i samorząd rozmawiali o zagrożeniach – w Duńkowiczkach padły ważne ostrzeżenia

W bibliotece książki ożyły - dzieci z Bachowa odkryły tajemnice półek

Ponad 2000 kontroli i dwa przypadki, które zatrzymały Trzeźwy Poranek w Przemyślu

Przemyśl wsłuchał się w słowo - rejonowy OKR pokazał siłę amatorskiej sceny

Hemofilia nie musi dziś oznaczać wyroku, ale wciąż wymaga czujności

Nienadowa znów zagra ludowo - przegląd, który otwiera drogę na wielkie sceny

Dwa literackie głosy w Przemyślu - Bożek i Wiedemann spotkają się w bibliotece

W Birczy padły ostrzeżenia, które mogą zatrzymać internetowych oszustów

