KMP w Przemyślu podsumowuje działania na rzecz bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego

Policjanci z drogówki podjęli działania w ramach akcji Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” (NURD), koncentrując się na bezpieczeństwie osób najbardziej narażonych na niebezpieczeństwo na drodze. Wyniki akcji w powiecie przemyskim pokazują, że wciąż potrzeba zwiększonej uwagi i odpowiedzialności ze strony wszystkich użytkowników dróg.
- Bezpieczeństwo na drogach priorytet dla policji
- Wyniki akcji wiele wykroczeń, w tym nietrzeźwi rowerzyści
- Rekordzista z Nehrybki niebezpieczne zachowanie na drodze
Bezpieczeństwo na drogach priorytet dla policji
W ostatnich dniach policjanci drogówki z naszego regionu przeprowadzili kontrolno-prewencyjne działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego”, takich jak piesi, rowerzyści czy motorowerzyści. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na ich szczególną podatność na wypadki i tragiczne konsekwencje, które mogą z nich wyniknąć.
Wyniki akcji wiele wykroczeń, w tym nietrzeźwi rowerzyści
W trakcie działań mundurowi ujawnili 35 wykroczeń, z czego znaczna ich część została popełniona przez pieszych i rowerzystów. Wśród wykroczeń, 20 dotyczyło pieszych, a 13 rowerzystów, motorowerzysty oraz kierującego hulajnogą. Co alarmujące, spośród rowerzystów, aż 4 kierujących było nietrzeźwych. Policjanci podjęli stosowne działania, nakładając mandaty na sprawców wykroczeń.
Rekordzista z Nehrybki niebezpieczne zachowanie na drodze
Jednym z najbardziej szokujących przypadków był 37-letni rowerzysta z Nehrybki, który został zatrzymany do kontroli. Mężczyzna kierował rowerem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Co więcej, podczas jazdy rozmawiał przez telefon, a jego rower był w złym stanie technicznym. Ostatecznie, za swoje wykroczenia został ukarany mandatami na łączną kwotę 3050 złotych. Ta sytuacja przypomina, jak ważne jest, aby po spożyciu alkoholu nie wsiadać na jednoślady i dbać o ich stan techniczny.
Przypominamy, że każdy uczestnik ruchu drogowego powinien mieć świadomość zagrożeń związanych z jazdą po alkoholu oraz odpowiedzialność za swoje bezpieczeństwo i innych. Każdy wypadek, w którym bierze udział niechroniony uczestnik ruchu, niesie ze sobą ryzyko utraty zdrowia, a nawet życia. Zróbmy wszystko, aby na naszych drogach było bezpieczniej.
Na podstawie: KMP w Przemyślu
Ostatnie Artykuły

Młodzi artyści pokażą Podkarpacie po swojemu - rusza konkurs plastyczny

Na targowisku w Przemyślu wpadła z setkami sztuk markowej podróbki

Przemyśl wchodzi w kwiecień z literackim maratonem w bibliotece

Harcerze dostali sprzęt do zadań, które wykraczają daleko poza mundur

STACJA TEATR w Przemyślu - amatorska scena pokazała swój puls

„Przywitanie lata” i trzy nowe tytuły - biblioteka kusi przedszkolaki czytaniem

W archikatedrze wyróżniono starostę medalem za lata wsparcia dla Kościoła

Sztuczna inteligencja pod lupą policji i uczelni w Przemyślu

Powiat stawia na drogi i rowery, które mają połączyć Bieszczady z Green Velo

Duchy, król i Reymont - biblioteka w Przemyślu dorzuca świeże książki

Młodzi z powiatu przemyskiego usłyszeli, gdzie naprawdę leżą pieniądze na ich pomysły

Przedświąteczny pośpiech daje pole kieszonkowcom - policja wylicza pułapki

Piwnice rozkwitły na Wielkanoc - 320 osób zrobiło palmę i pisankę

