Złote Gody przemyślan: 50 lat wspólnej drogi uczczone z Prezydentem Bakunem
W miniony wtorek, 16 maja, Stanisław i Janina Zającowie z Przemyśla obchodzili wyjątkowy jubileusz – Złote Gody. To już pół wieku, odkąd powiedzieli sobie "tak" i rozpoczęli wspólną podróż przez życie.
  1. Spotkanie z Prezydentem Wojciechem Bakunem.
  2. Wręczenie medali za długoletnie pożycie małżeńskie.
  3. Wspomnienia i rozmowy.

Na tę szczególną okazję, para z Przemyśla została uhonorowana przez Prezydenta Wojciecha Bakuna oraz Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Andrzeja Durbajło. Ceremonia miała na celu uczczenie nie tylko ich 50-letniego małżeństwa, ale także wartości, jakie reprezentują – miłość, wierność i wzajemne wsparcie.

Podczas uroczystości, najważniejszym momentem było wręczenie medali za długoletnie pożycie małżeńskie, które przyznawane są przez Prezydenta RP. To wyjątkowe odznaczenie stanowi dowód uznania dla par, które przez dekady wspólnie pokonywały życiowe trudności i cieszyły się wspólnymi sukcesami.

Spotkanie z władzami miasta było również okazją do długiej rozmowy i wspomnień. Stanisław i Janina Zającowie mieli możliwość podzielić się swoją historią, która z pewnością może być inspiracją dla młodszych pokoleń. Wspomnienia i refleksje małżonków były pełne ciepła i wzruszeń, a ich opowieści przypominały, jak ważne jest pielęgnowanie relacji i wzajemnego szacunku.

Obchody Złotych Godów to nie tylko świętowanie konkretnej rocznicy, ale także przypomnienie o wartości małżeństwa i rodziny. To ważne, aby w dzisiejszych czasach, pełnych pośpiechu i wyzwań, pamiętać o fundamentach, które budują nasze życie. Stanisław i Janina Zającowie są żywym przykładem, że miłość i oddanie mogą przetrwać próbę czasu.


Urząd Miejski w Przemyślu