Styczeń - idealny czas, by wyruszyć na łowy do galerii handlowej!

Początek roku to czas wyjątkowy. Pełni nadziei wkraczamy w nowy etap, snując plany i czyniąc postanowienia. Niejednemu z nas myśli uciekają już do wiosny, co skłania do robienia porządków i pozbywania się zbędnych rzeczy. Galerie handlowe aż kipią w tym okresie od atrakcyjnych wyprzedaży. Czy może być więc lepszy czas, aby odświeżyć swoją garderobę lub zmienić wystrój mieszkania, kupując nowe dodatki? Poniżej podpowiemy Ci, jak podejść do tematu z głową, by dobrze wykorzystać czas przecen.

Boxing Day - wielki start wyprzedaży

Większość sklepów startuje z akcjami promocyjnymi w ostatnich dniach roku. 27-28 grudnia to daty, kiedy każde centrum handlowe zaczyna połyskiwać banerami, ogłaszającymi wielkie przeceny. Niektóre sieci już dzień wcześniej dają możliwość zakupów na atrakcyjnych warunkach w swoich sklepach internetowych. Dlaczego akurat wtedy? Zwyczaj ten przypłynął do nas z Wielkiej Brytanii. Tam 26 grudnia określa się mianem Boxing Day i to właśnie wtedy w sklepach zaczynają się ogromne promocje. Oczywiście jest to jedynie symboliczny start wielkiej akcji, która trwa zwykle aż do lutego. Warto zatem zastanowić się, jakie plany zakupowe mieliśmy w ostatnim czasie. Jeżeli budżet nie pozwolił nam ich do tej pory zrealizować, właśnie przyszedł czas, by wyruszyć na łowy i nadrobić zakupowe zaległości, nie wydając na to fortuny.

Największe promocje, czyli kiedy najlepiej wyruszyć do galerii handlowej

Choć okres wyprzedaży zaczyna się już w grudniu, jednak warto przyjrzeć się bliżej strategiom sklepów. Na początku ceny obniżane są o 20-30 procent, co oczywiście może być atrakcyjne, ale z pewnością nie stanowi jeszcze kulminacji. Wysokość obniżek zmienia się płynnie wraz z upływem czasu. W styczniu przeceny mogą sięgać 50-60 procent. Przy odrobinie szczęścia lub jeśli zdecydujesz się poczekać jeszcze dłużej, być może kupisz wymarzone rzeczy za 20 procent ich pierwotnej wartości. Wszystko zależy od tego, na czym najbardziej Ci zależy. Z pewnością warto wstrzymać się z zakupami do stycznia, aby poczuć rzeczywistą moc całej akcji. Jednak pamiętaj, że w tym okresie galeria to ulubiony kierunek większości społeczeństwa. Jeśli zatem pragniesz upolować coś konkretnego i nie chcesz, aby zniknęło to ze sklepowych półek przed Twoją wizytą, nie zwlekaj zbyt długo. W lutym, a niekiedy nawet jeszcze w marcu masz oczywiście szansę znaleźć prawdziwe perełki w super cenach. Niestety, towar jest już wtedy mocno przebrany, a wyprzedaże trwają jedynie do wyczerpania produktów. Może się więc zdarzyć, że nie uda Ci się kupić bluzki w swoim rozmiarze, czy wymarzonych poduszek w ulubionym kolorze. Zatem zdecydowanie to styczeń jest czasem idealnym na korzystanie z zimowych wyprzedaży.

Na co warto zwrócić uwagę podczas zimowych akcji promocyjnych?

Promocje, które czekają na Ciebie w galerii handlowej, dotyczą przede wszystkim produktów sezonowych. Oczywiście jest to idealny moment, aby zaopatrzyć się w świąteczne i sylwestrowe ozdoby na kolejny rok. Jeżeli jednak wolisz podążać za modą lub zwyczajnie obawiasz się, że za rok zmieni się Twój gust i niepotrzebnie wydasz teraz pieniądze, skup się raczej na produktach, które będą mogły posłużyć Ci od razu. Co zatem warto kupić w tym szczęśliwym dla naszych portfeli czasie? Oto lista rzeczy, które z pewnością upolujesz w styczniu w atrakcyjnej cenie, a które będą cieszyły Cię jeszcze przez długi czas:

  • odzież zimowa,
  • urządzenia elektroniczne,
  • dekoracje do domu,
  • eleganckie, wieczorowe ubrania,
  • sprzęt narciarski,
  • wakacje.

To tylko garstka propozycji, na których warto skupić uwagę, odwiedzając kolejne punkty w centrum handlowym. Z pewnością warto wybierać rzeczy, które rzeczywiście Ci się przydadzą, a nie kupione pod wpływem chwili wylądują na dnie szafy. W końcu w wyprzedażach chodzi o zaoszczędzenie pieniędzy, a nie o wydanie ich na niepotrzebne ubrania czy bibeloty.