W przemyskiej jednostce odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości, w trakcie którego zostały wręczone awansy. Uczestnicy uroczystości wysłuchali również prelekcji o historii miasta Przemyśla w listopadzie 1918r.

Dzisiaj, w Komendzie Miejskiej Policji w Przemyślu, odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. W trakcie uroczystości Komendant Miejski Policji w Przemyślu podinsp. Janusz Kiszka wręczył policjantom i policjantkom nominacje na wyższe stopnie policyjne. Był to czas uhonorowania przemyskich funkcjonariuszy za ich osiągnięcia i profesjonalizm.

Uroczystość uświetnił wykład wicedyrektora Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej Lucjana Faca, który podczas prelekcji, przedstawił zgromadzonym, przede wszystkim historię odzyskania niepodległości na ziemi przemyskiej. Ta historyczna uczta pozwoliła słuchaczom przenieść się w czasie i popatrzeć na Przemyśl z perspektywy tamtych czasów.

Podczas uroczystości zarówno komendant jak i zaproszony gość podziękowali policjantom za ich służbę, za noszenie niebieskiego munduru, podkreślając że to honor i zaszczyt, ale też bardzo duże zobowiązanie i duża trudność.