Policjanci z przemyskiego wydziału ruchu drogowego przeprowadzili wczoraj działania "Prędkość". Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wszelkie przypadki przekraczania dozwolonej prędkości.

21 marca br. przemyska drogówka prowadziła działania „Prędkość”. Celem akcji jest walka z „piratami drogowymi”, a tym samym ograniczenie zdarzeń drogowych i ujawnianie sprawców wykroczeń, którzy nagminnie łamią przepisy drogowe. Działania prowadzone były na terenie miasta i powiatu przemyskiego.

Akcja miała również charakter prewencyjny. Policjanci przypominali uczestnikom ruchu drogowego, że nadmierna prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Mundurowi tłumaczyli, jak ważne jest dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

Mundurowi w trakcie działań skontrolowali ogółem 107 pojazdów i ujawnili 73 kierowców, którzy tego dnia zbyt mocno naciskali na pedał gazu. Wobec wszystkich sprawców wykroczeń policjanci stosowali odpowiednie środki przewidziane prawem.

Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, gdyż jest to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych, a warunki drogowe na obecną chwile są niesprzyjające i wraz z nadmierną prędkością mogą przyczynić się do niebezpiecznych zdarzeń drogowych.