21 września 2022 r. w życie weszły rozporządzenia ministra klimatu i środowiska w sprawie wniosków o dodatki na zakup opału dla gospodarstw domowych i podmiotów społecznych dotyczące niektórych źródeł ciepła.

  1. Wniosek o wypłatę dodatku dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystania niektórych źródeł ciepła – daje możliwość dofinansowania zakupu opału: peletu drzewnego, drewna kawałkowego i innych rodzajów biomasy oraz gazu skroplonego LPG lub oleju opałowego. Gospodarstwa domowe ogrzewające się węglem, w tym peletem węglowym zawierającym minimum 85% węgla, otrzymują dopłatę  na podstawie wniosku o dodatek węglowy.
  2. Wniosek o wypłatę dodatku dla niektórych podmiotów niebędących gospodarstwami domowymi z tytułu wykorzystania niektórych źródeł ciepła – jest przeznaczony dla podmiotów społecznych, w tym szpitali, szkół i przedszkoli, ośrodków pomocy społecznych, ośrodków kultury, palcówek opiekuńczych, itp. Na podstawie wniosku podmioty te mogą ubiegać się o dodatek na zakup opału, w tym: węgla, brykietu i peletu węglowego oraz peletu drzewnego, drewna kawałkowego i innych rodzajów biomasy, gazu skroplonego LNG lub oleju opałowego.

W Przemyślu, wnioski o wypłatę dodatku dla gospodarstw domowych należy kierować do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przemyślu przy ul. Leszczyńskiego 3, natomiast Wnioski o wypłatę dodatku dla podmiotów niebędących gospodarstwami domowymi do Urzędu Miejskiego w Przemyślu, ul. Rynek 1.

Wnioski należy kierować, do 30 listopada 2022 r.

Drewno palące się w kominku

Aby przybliżyć procedury dotyczące wsparcia odbiorców ciepła Ministerstwo Klimatu i Środowiska organizuje webinaria informacyjne m.in. dla wytwórców ciepła. Linki do formularzy rejestracyjnych znajdują się poniżej. Z uwagi na to, że liczba uczestników każdego ze spotkań jest ograniczona, o uczestnictwie w webinarium będzie decydowała kolejność zapisów. Zgłoszenia będą przyjmowane z adresów służbowych dla weryfikacji domen.

Linki do rejestracji:

  • Webinarium z wdrożenia zapisów ustawy o innych źródłach ciepła dla wytwórców ciepła systemowego odbędzie się w dniu 22 września 2022 r. w godz. 09:00-12:00 link do spotkania:

https://meeting15.com/pl/join-event/ministerstwo-klimatu-i-srodowiska-webinarium-z-wdrozenia-zapisow-ustawy-o-innych-zrodlach-ciepla-dla-wytworcow-ciepla-systemowego-22092022/4801

  • II Webinarium z wdrożenia zapisów ustawy o innych źródłach ciepła dla wytwórców ciepła systemowego odbędzie się w dniu 26 września 2022 r. w godz. 09:00-12:00 link do spotkania:

https://meeting15.com/pl/join-event/ministerstwo-klimatu-i-srodowiska-webinarium-z-wdrozenia-zapisow-ustawy-o-innych-zrodlach-ciepla-dla-wytworcow-ciepla-systemowego-26092022/4803

 

  • Webinarium z wdrażania zapisów ustawy o innych źródłach ciepła dla podmiotów społecznych odbędzie się w dniu 27 września 2022 r. w godz. 09:00-12:00 link do spotkania:

https://meeting15.com/pl/join-event/ministerstwo-klimatu-i-srodowiska-webinarium-z-wdrozenia-zapisow-ustawy-o-innych-zrodlach-ciepla-dla-podmiotow-spolecznych-27092022/4805

  • Webinarium z wdrażania zapisów ustawy o innych źródłach ciepła dla podmiotów społecznych odbędzie się w dniu 28 września 2022 r. w godz. 09:00-12:00 link do spotkania:

https://meeting15.com/pl/join-event/ministerstwo-klimatu-i-srodowiska-webinarium-z-wdrozenia-zapisow-ustawy-o-innych-zrodlach-ciepla-dla-podmiotow-spolecznych-28092022/4808