Sonochirurgia - innowacyjny sposób na walkę z chorobami układu ruchu

Co raz więcej osób choruje na choroby układu ruchowego, a przez zaniedbania swojego zdrowia w najgorszych przypadkach trafia do szpitala. Choroby układu ruchowego związane są przede wszystkim z małą aktywnością fizyczną oraz siedzącym trybem pracy. Nie chcesz trafić do szpitala zacznij dbać o swoje zdrowie już dzisiaj! Jedną z metod leczenia chorób układu ruchowego jest sonochirurgia. Jest to mało inwazyjna metoda leczenia z użyciem aparatu USG oraz przyrządów endoskopowych. Dzięki temu mamy zagwarantowane precyzyjne wykonanie zabiegu. Sonochirurgia jest bezpieczną techniką leczenia dostępną w Szpital Dworska, dającą jednocześnie pełny komfort dla pacjenta, stosowana jest we wszystkich dziedzinach chirurgicznych.

Jedną z chorób związanych z układem ruchowym jest zespół cieśni kanału nadgarstka (CTS). Szacuje się, że ponad siedem procent społeczeństwa boryka się z CTS i w wielu przypadkach nawet nie jest tego świadoma. Z zespołem cieśni nadgarstka borykają się z nią m.in. osoby, które przez wiele godzin dziennie piszą na komputerze, grające na instrumentach lub pracujące przy taśmach produkcyjnych. W zespole cieśni nadgarstka występują często zaburzenia czucia opuszek palców oraz zaniki siły mięśni odpowiedzialnych za ścisk dłoni. Dużo ludzi myśli, że ręce bolą z przemęczenia lecz nie wykluczone że to zespół cieśni kanału nadgarstka. W celu zdiagnozowania przyczyny bólu należy udać się do lekarza rodzinnego. Nie leczone CST może powodować ból, a także zaniki, nie których mięśni w dłoni. Ostre objawy zespołu cieśni nadgarstka mogą wystąpić po złamaniu ręki. Najczęściej choroba ma przebieg przewlekły, który związany jest z powtarzanym wysiłkiem i może trwać nawet latami.

Szpital to ostateczność, leczenie zespołu cieśni kanału nadgarstka nie musi się skończyć operacją w szpitalu. Obecnie specjalistyczne kliniki chirurgiczne stosują nowoczesne metody leczenia m.in. sonochirurgia. Są to zabiegi mało inwazyjne i bezpieczne dla zdrowia, po których pacjent może od razu wrócić do domu. Jeśli czujesz ból w nadgarstkach, nie zwlekaj i udaj się do lekarza. Wcześnie zdiagnozowana choroba ułatwi leczenie, a przede wszystkim uchroni Cię przed operacją i pobytem w szpitalu. Szanuj swoje zdrowie, przeprowadzaj przynajmniej raz w roku profilaktyczne badania stanu swojego zdrowia. Wszyscy powinniśmy mieć świadomość, że bagatelizowanie dolegliwości związanych z naszym zdrowiem to poważny błąd, który może spowodować uszczerbki na zdrowiu, a w niektórych przypadkach nawet doprowadzić do śmierci. Pamiętaj, że szpital to ostateczność, zacznij podejmować działania związane z poprawą swojego zdrowia.