Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Przemyśl

Czy warto kupić domki ogrodowe z drewna? Pytamy eksperta

Drewniane domki ogrodowe można wykorzystać na wiele sposobów, a dzięki temu, że posiadają one dobry stosunek ceny do jakości, coraz więcej osób stawia je na swoich działkach. Jakie są zalety drewnianych domków ogrodowych? Czy takie domki są wytrzymałe? Czy każdy może zaprojektować swój własny domek ogrodowy? Odpowiedzi na te pytania udziela Przemysław Balcewicz, dyrektor Eko Architektury.

Panie Dyrektorze, czy opłaca się wybudować drewniane domki ogrodowe?

Tak, zdecydowanie zakup drewnianego domku ogrodowego to dobra decyzja. Na jej opłacalność składa się niska cena, szybka realizacja zamówienia, krótki czas montażu oraz ekologiczność domków. Jeśli chodzi o cenę, dokładna wartość zależy od konkretnego modelu, jednak jestem w stanie Państwa zapewnić, że koszt wybudowania domku z drewna jest mniejszy, aniżeli domku z cegły bądź pustaków. Jeśli chodzi o czas przygotowywania domku, w Eko Architekturze standardowe domki produkujemy w ciągu 2-3 tygodni, od momentu złożenia zamówienia.

Odnosząc się do kwestii montażu, domek o powierzchni do 7 m2 składa się około 1 dzień, a taki o powierzchni do 90 m2 - średnio 14 dni. Jak możemy zauważyć, szybko i za niską cenę mogą Państwo otrzymać piękne, solidne i ekologiczne domki ogrodowe: https://domkiekoarchitektura.pl/Produkty/domki-ogrodwe-i-altany. Ekologiczność polega między innymi na wykorzystaniu do budowy odnawialnego materiału budowlanego, jakim jest drewno.

Panie Dyrektorze, czy domki ogrodowe z drewna są wytrzymałe?

Tak, w naszej firmie najważniejsze jest dostarczenie klientowi domku ogrodowego, który będzie wykonany z materiałów najwyższej jakości, które sprawią, że będzie mógł on korzystać z niego przez wiele lat. Aby takie założenie było możliwe: 

  • domki wykonujemy z mocnego drewna jodłowego i sosnowego z regionu północnego, 
  • do produkcji używamy suchego drewna o wilgotności 14-18%, 
  • drewniane elementy budowli projektujemy w ten sposób, by dochodziło do nich powietrze, by mogły się one swobodnie wietrzyć, 
  • zewnętrzne elementy domku montujemy w ten sposób, aby woda mogła z nich ściekać,
  • wybudowane już domki ogrodowe impregnujemy i malujemy.

Panie Dyrektorze, czy domki z drewna są zdrowe? Dlaczego prozdrowotne właściwości drewna są ważne? 

Tak, drewniane domki ogrodowe stwarzają zdrowotne warunki, które korzystnie wpływają zarówno na zdrowie psychiczne, jak i fizyczne. Takie właściwości drewna są szczególnie ważne, jeśli myślą Państwo o wykorzystaniu domku ogrodowego jako pomieszczenie do relaksu, do zabaw dla dzieci, jako jadłodajnię lub jako mini-siłownię. W takich budynkach powinno panować kojące i relaksujące otoczenie, o to dba drewno i jego zastosowanie. Mam na myśli między innymi to, że kolor drewna wpływa uspokajająco na system nerwowy i duszę, olejki z żywicy korzystnie wpływają na drogi oddechowe, a w pomieszczeniach nie unosi się kurz, pył i roztocza.

Panie Dyrektorze, ostatnie pytanie: dlaczego kupić domek w Eko Architekturze?

Eko Architektura to czołowy producent domków ogrodowych na rynku. Cechuje nas długoletnie doświadczenie, które przekuwamy w profesjonalną obsługę oraz zapewnianie Państwu najkorzystniejszej oferty. W naszej firmie mogą Państwo stworzyć własny projekt wymarzonego domku, który my wykonamy. Jeżeli nie mają Państwo umiejętności graficznych, nasi graficy pomogą w profesjonalny sposób narysować projekt domku, a projektanci wnętrz pomogą podjąć decyzję odnośnie tego, jak zagospodarować przestrzeń w domku ogrodowym. To, o czym warto wspomnieć jest także nasza polityka odnośnie zestawu premium. W naszej firmie dostępny jest on dla każdego jako standard.

Nasze domki drewniane są również we Francji:

Chalet PRO

187 route de la Féclaz, 73230 ST ALBAN LEYSSE

tel. 04 85 44 00 20

strona: https://chaletpro.fr/Produits/abris-de-jardin-et-pavillons