Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Przemyśl

Za zniszczenie piwnicy odpowie 19-letni mieszkaniec Przemyśla. Mężczyzna przyznał się do winy. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za uszkodzenie mienia grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przemyscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zniszczeniu piwnicy w jednym z bloków w Przemyślu. Na miejsce udali się policjanci wraz z grupą dochodzeniowo-śledczą, gdzie przeprowadzili oględziny.

Jak ustalono 9 lutego br., administratorka budynku po otrzymaniu skarg od mieszkańców bloku, przyszła skontrolować pomieszczenie piwniczne. Jak się okazało, drzwi, ściany, sufit oraz okna były pomalowane farbami w sprayu. Kobieta zamknęła wtedy drzwi wejściowe do pomieszczenia, a wczoraj gdy przyszła ponownie do budynku zauważyła, że piwnica jest nadal użytkowana i postanowiła powiadomić o tym policjantów.

Z podanych informacji wynikało, że z piwnicy korzystał mieszkaniec bloku. 19-latek przyznał, że to on, razem z kolegami użytkował pomieszczenie. Straty powstałe w wyniku zniszczenia piwnicy zostały oszacowane na kwotę około 2 tys. złotych.

Zgodnie z kodeksem karnym za uszkodzenie mienia młodemu mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.