Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Przemyśl

Odżywione włosy, to zdrowe włosy. Sprawdź co poprawi ich kondycję

Włosy zadbane, dobrze nawilżone i odżywione są pełne życia, blasku, miękkie i łatwe w stylizacji. Zdrowe włosy przyciągają uwagę i sprawiają, że nawet najprostsza fryzura pięknie się prezentuje. Jak wybierać kosmetyki do pielęgnacji włosów, aby poprawić ich kondycję?

Najważniejszy jest skład.

Kosmetyki powinny być dobierane do aktualnych potrzeb skóry głowy i włosów. Należy pamiętać, że szampon wybieramy, zwracając uwagę na stan skóry, a odżywkę dobieramy do potrzeb włosów. Najlepiej kupować kosmetyki naturalne, które są korzystne dla środowiska i naszych włosów. Dobry produkt naturalny zawiera dużą ilość składników aktywnych, które pielęgnują, regenerują i odżywiają, oraz w przypadku szamponu łagodne środki myjące doskonale oczyszczające włosy.W składzie kosmetyków do włosów warto, aby znalazły się:

• oleje i masła roślinne – dodają blasku i nawilżają włosy i skórę;
• olejki eteryczne – nadają wspaniały zapach, regulują poziom łoju i sebum, działają antybakteryjnie i wzmacniająco;
• ekstrakty roślinne – nawilżają skórę, wspierają jej regeneracje i pobudzają wzrost włosów;
• minerały – odżywiają, regenerują i chronią włosy przed czynnikami zewnętrznymi.

Jak pielęgnować włosy?

Pielęgnacje włosów należy rozpocząć od ich dokładnego umycia, co pozwoli na dobre wchłanianie składników aktywnych z wszystkich stosowanych kosmetyków. Dopiero na oczyszczone włosy nakłada się kosmetyki pielęgnujące jak np. odżywki, czy maski do włosów. Warto dokładnie przeczytać ich instrukcje stosowania, gdyż niektóre wymagają długiego trzymania na włosach i najlepiej działają w cieple. W takim przypadku najlepiej nałożyć produkt, a następnie założyć ochronny czepek i owinąć włosy ciepłym (ale nie gorącym) ręcznikiem. W przypadku odżywek należy zwrócić szczególną uwagę na ich dokładne rozprowadzenie na wszystkich pasmach włosów i dokładne wmasowanie w końcówki, które są najbardziej narażone na zniszczenia.

Warto pamiętać, że naturalne szampony nie pienią się tak intensywnie, jak te syntetyczne, gdyż nie zawierają substancji pieniących. To jednak nie oznacza, że taki produkt nie ma właściwości myjących, gdyż naturalne szampony doskonale oczyszczają z wszystkich zanieczyszczeń zarówno włosy, jak i skórę głowy. Jeśli dopiero zaczyna się swoją przygodę z naturalnymi kosmetykami, trzeba wiedzieć, że na efekty ich stosowania trzeba dłużej poczekać, ale za to są one lepsze i długotrwałe. Efekty przychodzą wolniej, ponieważ naturalne składniki, głównie pobudzają skórę do naturalnych procesów, a nie maskują jej problemy.

Przeczytaj również - Szampon w kostce do włosów. Poznaj jego zalety