Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Przemyśl

Fascynujące osobowości, piękne historie wspólnie przeżytych lat i wciąż obecne na twarzach, w oczach i gestach - troska, szacunek  i miłość. To cechy wspólne gości, z którymi  miał zaszczyt i przyjemność rozmawiać w piątek (9 października) Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun.

 

Owi goście to trzy wspaniałe małżeństwa, świętujące w tym roku jubileusz pięćdziesięciu lat spędzonych we dwoje.

 

 

Irena i Stefan Sochaccy, Krystyna i Roman Milowie oraz Halina i Mieczysław Eisenbergerowie to kolejne pary z Przemyśla, które w nieco innych niż zwykle okolicznościach uhonorowane zostały przyznawanymi przez Prezydenta RP medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Sytuacja związana z trwającą pandemią oraz troska o bezpieczeństwo i zdrowie Jubilatów sprawiły, iż władze miasta zdecydowały nie urządzać tradycyjnej uroczystości w sali reprezentacyjnej Przemyskiej Biblioteki Publicznej. W zamian, od kilku miesięcy w gabinecie Prezydenta Miasta organizowane są indywidualnie spotkania z parami, świętującymi  Złote Gody.

 

 

Spotkania te są doskonałą okazją do poznania nie tylko wyjątkowych historii życia przemyślan, ale przede wszystkim historii ich miłości. Miłości, która bez względu na wszystko, przetrwała pół wieku i nadal jest tym, co wypełnia Ich wspólne dni…

 

Medale, kwiaty i gratulacje małżonkowie przyjęli z rąk Prezydenta Miasta Przemyśla, któremu towarzyszyła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego  Urszula Golec. Następne takie spotkanie już wkrótce. Z niecierpliwością  na nie czekamy. Tymczasem naszym wspaniałym Parom życzymy wielu kolejnych cudownych lat razem, niegasnącego uśmiechu na twarzy i zdrowia. A już za chwilę… kolejnych –  Diamentowych,  Kamiennych i Dębowych Godów.

 

 

tekst i zdjęcia: Agata Czereba