Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Przemyśl

Rozpoczął się sezon rowerowy i niestety wraz z nim na drogach pojawiło się więcej nietrzeźwych rowerzystów. Policjanci przypominają, rowerzysta - jak każdy uczestnik ruchu drogowego - ma obowiązek przestrzegać przepisów kodeksu drogowego. Od początku czerwca br. policjanci z Przemyśla zatrzymali 8 nietrzeźwych kierujących jednośladami.

Całkowity brak wyobraźni kieruje tymi, którzy po wypiciu alkoholu wsiadają za kierownicę pojazdów lub na rower. Czyniąc tak, nie zdają sobie sprawy z konsekwencji, jakie wynikają z takiego zachowania. Mimo wielu policyjnych apeli do kierowców i rowerzystów, funkcjonariusze nadal zatrzymują nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego.

Nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pamiętajmy, pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Każda osoba siadająca za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, stanowi zagrożenie dla siebie oraz dla życia i zdrowia innych użytkowników dróg.

Od początku czerwca policjanci z ruchu drogowego zatrzymali 8 nietrzeźwych rowerzystów.

Za wykroczenia polegające na kierowaniu rowerem po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila we krwi) oraz pod wpływem alkoholu (powyżej 0,5 promila we krwi), cyklista w pierwszym przypadku zapłaci od 300 do 500 zł, w drugim – 500 zł.

Warto wspomnieć, że mandat w wysokości 150 zł można otrzymać także za przewożenie na rowerze, motorowerze albo motocyklu - osoby w stanie nietrzeźwości, stanie po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu.

mf