Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Przemyśl

Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego odpowie 36-letni mieszkaniec Przemyśla. Mężczyzna zaatakował, chcącego udzielić mu pomocy ratownika medycznego. Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali napastnika. Mężczyzna był pijany. Naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

Wczoraj około godz. 21:30, przemyscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że pijany mężczyzna dobija się do drzwi zgłaszającej. Kobieta obawiając się o swoje bezpieczeństwo zadzwoniła do dyżurnego przemyskiej jednostki.

Funkcjonariusze, którzy pojechali we wskazane miejsce ustalili, że mężczyzna jest nietrzeźwy, ponadto wypowiadał się chaotycznie i miał problemy z poruszaniem. W pewnym momencie stał się agresywny, a jego zachowanie wskazywało, że może potrzebować pomocy medycznej. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. W trakcie rozmowy z personelem, mężczyzna uderzył ratownika medycznego.

Mundurowi ustalili jego tożsamość, był to 36-letni mieszkaniec Przemyśla, który został zatrzymany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dzisiaj z jego udziałem będą wykonywane dalsze czynności procesowe. Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego może mu nawet grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

mf