Drewno to ponadczasowy surowiec, który w budownictwie z powodzeniem funkcjonuje od wielu lat. Drewniane elementy to również idealny sposób na uzyskanie funkcjonalnego i wysoce estetycznego wnętrza, które będzie przytulne i nowoczesne. Drewno może przybierać różny charakter, a wszystko zależy od tego, jakich farb do malowania drewna użyjemy. Produkty do malowania drewna to ogrom wyboru jeśli chodzi o kolory czy rodzaje wykończenia. Najwyższej jakości farby do drewna to gwarancja zadowolenia i długiej żywotności drewna. Warto również zakupić farbę do malowania drewna, która będzie przyjazny nam i środowisku- farbę ekologiczną do drewna.

Najlepsza farba do drewna na każdą kieszeń

Dobra farba do drewna – na co zwrócić uwagę?

Wybór odpowiedniej farby do malowania drewna może z pozoru wydawać się proste, jednak należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników, które powinny zdeterminować naszą decyzję. Farba do drewna powinna przede wszystkim być odpowiednio dobrana do warunków, w których znajduje się przeznaczone do malowania drewno. Jeśli potrzebujemy farb, które wytrzymają zmienne warunki atmosferyczne, należy wybrać najlepsze farby do malowania drewna na zewnątrz. Ich konsystencja i skład chemiczny zapewnia odporność na wszelkiego rodzaju destrukcyjne warunki zewnętrzne jak opady atmosferyczne, promieniowanie UV, a nawet obecność próchnicy, porostów czy grzybów. Farby zewnętrzne do drewna są bowiem pierwszą, wierzchnią warstwą, która zabezpiecza wewnętrzną strukturę drewna przed niepożądanymi uszkodzeniami, również mechanicznymi. Drewno pokryte farbami do drewna na zewnątrz przedłuża swoją żywotność nawet kilkukrotnie. Dodatkowo farby przeznaczone do malowania drewna na zewnątrz nie są tak inwazyjne jak choćby bejce czy oleje, które potrafią głęboko wnikać w drewno. Powierzchnie pokryte farbami do drewna zewnętrznymi są w pełni funkcjonalne i łatwe do przemalowania.

Farba do drewna- kolory

Dobra farba do drewna to również odpowiedni kolor kompatybilny z aranżacją naszych wnętrz. Niezwykle uniwersalne i funkcjonalne są biała farba do drewna oraz szara farba do drewna, które świetnie wpisują się w każdą przestrzeń użytkową. Jasne farby do drewna, jak właśnie farba do drewna biała, są szczególnie często wybierane jeśli chodzi o wykończenie sypialni czy łazienek. Neutralna, jasna kolorystyka sprzyja iluzji bardziej otwartych przestrzeni, w przeciwieństwie do ciemnych, kolorowych farb do drewna. Niebieska lub złota farba do drewna to coraz częściej wybierane przez klientów rodzaje farb dekoracyjnych, które ożywiają z pozoru nudne i pospolite przestrzenie, które wymagają małego odświeżenia. W ofertach uznanych marek na rynku lakierów i farb jak Trikkurila czy Beckers do drewna znajdziemy całą masę kolorów, które w zależności od naszego gustu i wymagań otwierają przed nami nieograniczone perspektywy. Jeśli chodzi o farby do drewna i kolory, najlepiej sprzedaje się farba biała do drewna oraz inne farby w neutralnych, ciepłych odcieniach.

Farby do drewna i metalu to nie tylko meble, płoty czy dekoracje, ale również podłogi. Odpowiednio dobrana farba do parkietu to nowe życie dla sfatygowanej posadzki. Szczególnie polecana jest transparentna farba do parkietu, która nie przykrywa oryginalnego koloru czy tekstury drewna, a jedynie uwydatnia jej ponadczasowy charakter. Jeśli jednak chcemy lekkiego powiewu świeżości w naszym domu, biala farba do drewna to sposób na nowoczesne wnętrze. Dobrze sprawdzi się matowa farba do drewna, która dodatkowo zabezpieczy podłogę przed zarysowaniami.