Skoki w workach, test wiedzy o ruchu drogowym, konkursy plastyczne, bańki mydlane, prezentacja sprzętu policyjnego, gry i konkursy z nagrodami – to tylko niektóre atrakcje, jakie czekały na dzieci podczas pikniku na Osiedlu Rycerskim w Przemyślu. Spotkanie miało być również okazją do tego, aby przypomnieć dzieciom zasady bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji. Do zabawy przyłączyli się także przedstawiciele innych instytucji i służb mundurowych.

Zabawy i konkursy, pokaz sprzętu policyjnego, strażackiego to tylko nieliczne z atrakcji, z jakich mogły skorzystać dzieci w trakcie sobotniego pikniku. Zgromadzonych w sobotę na placu niedaleko kościoła na Osiedlu Rycerskim powitał przewodniczący zarządu osiedla. Zaraz po krótkim słowie wstępu na scenie pojawili się uczniowie Niepublicznego Przedszkola „ Stefanek”, z „kosmicznym” przedstawieniem o obcych z innej planety.

Zagadki dotyczące poruszania się po drodze i numery alarmowe do służb ratunkowych nie stanowiły dla dzieci żadnego problemu. Najmłodsi pokazali i udowodnili, jak świetnie znają przepisy i zasady ruchu drogowego. W nagrodę każde dziecko otrzymało upominek i coś słodkiego. Najmłodszym nie były obce zasady bezpieczeństwa obowiązujące w trakcie wakacji.

Ogromne emocje wywołał konkurs plastyczny na narysowanie pikniku, który ogłosiła asp. Małgorzata Czechowska z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. Na zwycięzców czekały wspaniałe nagrody.

Miłym akcentem był pokaz tańca i konkurs na puszczanie baniek mydlanych. W trakcie tego rodzinnego spotkania promowano zdrowy i ekologiczny tryb życia. Dzieci wykazały się wiedza z zakresu segregowania odpadów.

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę.

mf